sex hikaye

Alapkérdések – a karakter céljai

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2006. szeptember 27. szerda, 17:08

rendezés  


egy oldalon
8-1  /  8


 
2006. október 11. szerda, 17:54 8. | [tsg]
"Letöltöttem egy ilyen könyvet: Dramatica: A New Theory of Story. Mit gondoltok erről, erdemes egy kezdőnek ezt olvasnia?"

én is olvasgatom, szerintem mindenképpen hasznos, segítségedre lehet. de, ha rám hallgatsz, azért más elméleteket is olvasgass, hogy ki tudd választani a neked megfelelőt;)
 
előzmény: I82 #7
 
 
2006. október 1. vasárnap, 01:47 7. | I82
Köszönöm a válaszokat. Egy kis utanajárás utan meg is lett a könyv:). Még az elején tartok, de nagyon érdekes még igy laikus(egyenlőre:D) szemmel is.
Letöltöttem egy ilyen könyvet: Dramatica: A New Theory of Story. Mit gondoltok erről, erdemes egy kezdőnek ezt olvasnia?
 
2006. szeptember 30. szombat, 21:52 6. | torolt felhasznalo
Nem bántásból mondtam, Gábor, de ezt Te is tudod. De a néző perpektívájából ez kevés szóval kevés lett. Ezért a "diplomatikus" jelző. És az én filozófiám, hogy ha véleményt mondasz és hosszan mondod, akkor max leszarnak. De amikor tanítasz, akkor inkább fejtsd ki, mert a véleményt úgyis ő vonja le, tehát Neked a teljes igazságot kell átadnod. ÉS ez sem kioktatás, tehát nehogy úgy érezd, hogy támadni akarlak, nincs semmi difi. Csak magyarázom a bizonyítványt. Jó munkát.

C.C.
 
előzmény: kriglergábor #5
 
 
2006. szeptember 28. csütörtök, 20:48 5. | kriglergábor
én hasznosnak és nem diplomatikusnak szántam, tudod, kevés szóval sokat... :))
 
előzmény: torolt felhasznalo #4
 
 
2006. szeptember 28. csütörtök, 11:57 4. | torolt felhasznalo
No, hát ez egy diplomatikus, bár kevéssé hasznos válasz volt, de tudtam, hogy Gábor nem hagyja válasz nélkül a tudást szomjazók kérdéseit. Jó munkát.
 
előzmény: kriglergábor #3
 
 
2006. szeptember 27. szerda, 22:11 3. | kriglergábor
szakkonyv.hu-n tutira. ócsójér.

Másik fórumban feltett kérdésre; treatment és szinop közötti különbség: benne van a cikkben. szinop elvileg rövidebb, de mindenkinek mást jelent a treatment, szóval elmosódottak a fogalmak. Szinopszis általában 1-2 oldal, de van akinek 5, treatment általában minimum 5, max 25, de nemrég beszéltem valakivel, aki 35 oldalas treatmentben leírja az összes jelenetet, és tiltakozott, amikor én azt step outline-nak neveztem.
 
előzmény: I82 #1
 
 
2006. szeptember 27. szerda, 18:58 2. | [tsg]
hogy személyesen hol, azt nemtom, de a bookline-on sztem megtalálod (www.bookline.hu)
 
előzmény: I82 #1
 
 
2006. szeptember 27. szerda, 17:08 1. | I82
Hol tudnám személyesen megvenni ezt a könyvet? Több nagyobb könyváruházban is voltam ,de sehol sem kaptam.

nka emblema 2012