sex hikaye

Rohonyi Gábor: Konyec

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2007. január 16. kedd, 22:41

rendezés  


egy oldalon
6-1  /  6


 
2007. január 25. csütörtök, 15:35 6. | ishty
"Schell Judit hirdeti ezt a filmet, akinek nem biztos...."
Ezt hogy értsük?
 
előzmény: vicc #4
 
 
2007. január 22. hétfő, 10:42 5. | kisbalint
Én szerettem a filmet, és úgy láttam a közönség is. Nyilván vannak benne hibák de összességében rendben van.
 
2007. január 21. vasárnap, 10:58 4. | vicc
Igazán nem szeretnék senkit megbánatni.....
Csak azt sajnálom, hogy NEM TUDNAK még mindig JÓ MAGYAR FILMET (kivétel Fehér tenyér) készíteni, az amúgy tehetséges magya rendezők. Egymás sebeit nyalogatják, nem mernek színészeket kipróbálni (Schell Judit hirdeti ezt a filmet, akinek nem biztos.....), a forgatókönyvről nem is besz.
Itt ez a Konyec.Mint ötlet oké. Mint koncepció ok.
ÉS kész.
Ez nem film.

Még az Üvegtigris jut eszembe, amit ugyancsak filmnek aposztrofáltak, holott az egy Szeszélyes Évszakok.

Eza konyec...meg...
na mindegy. További jó ajnározást. Én már a Szemlére sem megyek. Minek.
 
2007. január 18. csütörtök, 16:59 3. | ishty
zacherlászlóhoz csatlakozom, a Konyec egy igényes, elegáns, mégis érdekes, figyelemreméltó és izgalmas film. Korkép, kórkép, körkép.
Személy szerint egyetlen jelenetet hagytam volna ki a filmből: azt, amikor az egyik rendőr még 3 fótot odadug Ági orra a legénybúcsúztatóról. Sajnos az nagyon nem illik a film szerkezetében, értelme se sok van, viszont kizökkenti a mozit a kerékvágásból.
És le a kalappal Földi Teri előtt!
 
2007. január 17. szerda, 16:50 2. | zacherlászló
Miért nincsenek rendszerkritikus MAGYAR filmek (és NEM az előző rendszeré!)?

Tisztelet a nagyon kevés kivételnek: Szép napok, Dealer, Szezon, Friss levegő...(?)
A nagyon kevés ilyen magyar film közé sorolható a Konyec is: az igazán elegáns, visszafogott rendszerkritikájával!
De nem szabad említés nélkül hagyni a rendező, Rohonyi Gábor remek színészválasztását sem. Gondolok mindenekelőtt az idős házaspárt alakító két nagyszerű (az elmúlt 10-15 évben alig látott) színész: Földi Teri és Keres Emil megtalálására, újra felfedezésére!
Ez egy szerethető, jó mozi!

 
2007. január 16. kedd, 22:41 1. | Snatch
"Nem tipikus film ez, nehezen definiálható a történet. Nem akció, nem vígjáték, nem dráma, nem komédia."

Atya. Úr. Isten. Nem bírálom senki személyét, nem bírálom a filmet. Egy dolog. Ha valaki tudja, milyen főbb műfajkategóriák vannak és mik a lényegi sajátosságaik, az elfogadja, hogy éles határvonalak huzandók közöttük. Mert érti, hogy miért. Ez egy egészen alapvető szabály.
Miért rosszak a magyar filmek?

nka emblema 2012