sex hikaye

A Filmművészek nyilatkozata

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2005. június 14. kedd, 11:46

rendezés  


egy oldalon
3-1  /  3


 
2005. június 15. szerda, 10:29 3. | Tóthgéza
A kereskedelmi szóban benne van az adott televízió struktúrájának típusa, ezért a mindenáron elérendő haszon érdekében való működést a fejükre olvasni, megmosolyogtató, bár ahogyan a kereskedelmi mozizásról sincs halvány fogalmuk se, még rosszabb, egyenlőségjelet tesznek a kereskedelmi és a nívótlan filmkészítés közé, amit, mint egy rémet akarnak minél tovább a pincében tartani, ugyanígy látványosan bepenészedett, lejárt szavatosságú e kirohanás a televíziók ellen. Hazug, hamis, romlott mintákat közvetítenek? Szar B filmeket játszanak, ostoba show-műsorokat? Igaz. Ne kapcsolják be, kedves filmművész urak, ne engedjék a gyereknek nézni, meg az unokának, vigyék őket helyette a szabadba. Ha sokan így tennének, ráeszmélnének a kereskedelmi televíziók, talán valamit át kellene alakítani, mert egyre kevesebbek nézik. De az ember ilyen, a magyar pláne: könnyebb dögleni a tv előtt, és bambán bámulni a Mónika showt, mint olvasni, vagy elballagni a tékába az Egy férfi és egy nő-ért, ezért a büdös életben nem fog változni a kereskedelmi televíziózás, ugyanilyen hazug bulvárműsorokkal, szar filmekkel lesz tele, mert kell a kaja a buta nép szájába. Azt számon kérni tőlük, hogy a pénzükért miért Barátok közt-öt vagy azt a kórházas szart gyártanak, és a közszolgálatiság kutyába sincs nézve, ostobaság, az ember alapból sötét, nekik ez a „művészi” színvonal kell, mert ennél magasabbat nem tudnak átugrani. Hogy pont ettől a fajta televíziózástól, kommersz filmektől, a tehetségtelen zeneipartól lettek ilyen sötétek? Tyúk vagy tojás? Ki a fene tudja megmondani? De kár is ezen lamentálni, szerintem ennyire egyszerű: Akinek ez a fos kereskedelmi televíziózás okoz örömet, az nézze ezt, haljon meg hülyén. Akinek Jancsó filmeket van kedve nézni, tegye. Aki inkább kimegy a természetbe, tegye. A szabad akaratot ne vegyék már el a nézőktől, a televíziósoktól, bárkitől! Ha én televíziósként, Csaó Darvinnal égetem magam, az az én hülyeségem. Ha ezt sokan nézik is, az az ő hülyeségük. „Felszólítjuk”-kal ne kezdjünk már mondatot, elégszer kezdtek így, akkor, amikor önök még fiatalabbak voltak, értem én, hogy szar érzés ez a változás, a „nézőkért folytatott kényszerű verseny”, de el kellene már végre fogadni ezt a természetes folyamatot, vagy nyugdíjba menni, ha nem értik mi történik, a helyett, hogy hülyeségeket írogatnak. „Tisztában vagyunk azzal, hogy felelősség hárul ránk országunk jövőjét, erkölcsi állapotát illetően.” Lófaszt! Az egyetlen felelősség a szülőkre hárul. „…felszólítjuk a kollégákat, hogy a szakmai vitákat szakmai körben folytassák.” Ez maffiózó hozzáállás. Aki velünk van, jöjjön a körbe, elsutyorgunk mi itt egymás fülébe, nincs ehhez senkinek semmi köze, majd mi elintézzük egymás közt. Miért nem a Magyar Televíziót basztatják, ahol Lajcsit ültetik a pofánkba? Ja, emlékszem, a nézőkért folytatott kényszerű verseny! Azért verhetik az asztalt, hogy legyen végre „normális” közszolgálati televízió, és harmadikként a Duna TV-vel bőven elég egy ekkora országban mindannak közvetítésére, amiért most szót emeltek. A másik kettőt, vagy tizenkettőt meg hagyják békén, a pénzükért azt csinálnak, amit akarnak, de leginkább, mint nézőt hagyjanak békén, majd én eldöntöm mit akarok nézni.
 
2005. június 14. kedd, 14:44 2. | torolt felhasznalo
Nekem ez a kedvencem:
"A kereskedelmi televíziók a szükséges felelősségről megfeledkezve az esetek nagy többségében olyan műsorokat gyártanak, melyek hazug, hamis vagy romlott mintákat közvetítenek."
Meg ez:
"Tisztában vagyunk azzal, hogy felelősség hárul ránk országunk jövőjét, erkölcsi állapotát illetően."
Aztán jönnek a "felszólítások".
Édes uraim, nagy a meleg, vagy mi van?


 
2005. június 14. kedd, 11:46 1. | arkombakom
"Mindenki, aki a vitákat szakmai körön kívülre viszi, veszélyezteti a filmszakma önállóságát, finanszírozhatóságát, és utat nyit a politikai befolyásnak."
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

nka emblema 2012