sex hikaye

Nagy Sándor, a hódító

Histotainment

2004. december 10. - Dénes Balázs

Bemutató: 2004. december 9.

2-2  /  2
Nagy Sándor, a hódító
Nagy Sándor, a hódító című monstre mozijával Oliver Stone az ókorba kalauzol bennünket. A tagadhatatlanul lelkes rendező állítása szerint, amennyire csak lehetett, ragaszkodott a történelmi hitelességhez, ahol pedig nem sikerült, ott segítségül hívta a szárnyaló képzeletet. A heroikus vállalkozás, amelyben mindent szeretett volna megmutatni, ugyan látványos - ami alapkövetelmény egy hollywoodi nagyfilmnél -, de a néhány jól sikerült részletből nem áll össze a mozi.
Nagy Sándor, a hódító (szinopszis)
Néhány nagy barátság, néhány felejthetetlen csábítás, és 9 év vérben és páncélban a világ legnagyobb hadserege élén. Nagy Sándor élete megváltoztatta a világ történetét.Gyermekkora óta diadalról és harcról álmodozott. Egy csöpp országból indult el, és mire 25 éves lett, meghódította az ismert világ nagy részét. A kis macedón sereget a hatalmas Perzsa Birodalom ellen vezette, elfoglalta Egyiptomot, majd a sivatag után a hófödte hegycsúcsok felé kanyarodott: India jelentős részét is meghódította. Korábban sosem egyesült ekkora hatalom egyetlen kézben, és talán azóta sem volt rá példa. Nagy Sándor a világ ura lett, mégis magányosan halt titokzatos halált alig 33 éves korában.



(4) 
2-2  /  2
Hozzászólások
4-2  /  4
2004. december 13. hétfő, 19:29#4| torolt felhasznalo
dzsetli: igen, igen; Susa csak futólag van említve ha jól emlékszem, de ahogy a kritika is szvsz nagyon jól írja: "Ezért rossz látni egy aprólékos részleteiben gazdag, de ugyanakkor unalmas filmet..."

ugyanakkor ezzel a résszel: " nem beszélve bizonyos aktuális világpolitikai áthallásokról." nem teljes mértékben értek egyet, bár más helyen is felhozták már, "Dáriusz bin Láden" üldözése közbeni 3 éves "gerillaháborút", az ázsiaikat leigázó gőgös nyugati szemléletet. Szvsz azért görög világszemléletbe (görögök-barbárok) bőven belefért, egy részben maga Nagy Sándor torkolja le a makedónokat Babilónban0, minek vágnak fel annyira, hiszen itt sokkal ősibb civilizációk vannak.

Kíváncsi leszek az új Nagy Sándor filmre, lehet vhol olvasni róla? Meg vhonnan elő kellene keríteni '50-es évekbeli filmet is, az is érdekes lehet.
2004. december 13. hétfő, 10:53#3| torolt felhasznalo
Utána néztem kik, kivel:

Alex elvette Dareios lányát, Stateirát - ha jól emlékszem őt láthatjuk a babilóni bevonulás alkalmával - és a korábbi uralkodó III. Artaxerxés lányát, Parysatist is. Hephaistion pedig Stateira húgát vette feleségül. OK, ez már nagyon töri, de hitelesebb, mint a film.
 
Előzmény: torolt felhasznalo #2
 
2004. december 12. vasárnap, 22:21#2| torolt felhasznalo
Susa azért sem volt benne, sztem, mert akkor Alex elvette Dareiosz egyik lányát, de lehet, ha jól emlékszem, akkor egy másik hölgyet is nőül vett az ex-királyi családból, tehát két perzsa nővel házasodott. Továbbá izgalmas, hogy Hephaistion is feleségül vett egy előkelő perzsa a hölgyet, talán ő is a királyi csládból való volt, de ebben most nem vagyok biztos. Szóval mégha protokol, akkor is csorbul a férfi szerelem szépsége, de a kizárólagossága mindenképpen.

Ezek után nagyon várom a következő Alexander filmet. Az imdb szerint 2006-ra lesz kész, Baz Luhrman rendezi, aki a Moulain Rouge-t is készítette. Lehet, hogy még szerelmesebb Alexet kapunk!?!

 
Előzmény: torolt felhasznalo #1
 

nka emblema 2012