Május 5-én indul a magyar film éves seregszemléje: tudj meg mindent, olvass a versenyzőkről, nézz bele a filmekbe! A rendezvény hivatalos honlapja: www.magyarfilmszemle.hu
A föld szeretőjét elsősorban akkor élvezhetjük, ha el tudunk tekinteni azoktól a kompromisszumoktól, amiket a készítők bevállaltak a film létrejötte érdekében.
Szombat délután kettőkor zajlott az animációs zsűri értékelő fóruma az Uránia Mozi kávézójában. A Báron Györgyből, Radu Igazságból és Varga Balázsból álló zsűri kis számú
Találkozott Andy Vajna és a filmes szakma, tájékoztatót tartottak a szakszervezetek, és értékelt az animációs zsűri. A Gödörben vasárnapig látható a kiállítás.
A dokus értékelés már hasonlított ahhoz, ahogy annak a Filmszemlén ki kéne néznie: szemmel látható érdeklődéssel, karakteres véleményekkel, és több alkotóval.
A fiatal, bátran kísérletező eredeti és minőségi munkákat felvonultató MOME hallgatók minden okot megadna arra, hogy a magyar animációs szakma újbóli felvirágozzon.
A tévéfilmes, illetve a kisjátékfilmes zsűri értékelése mellett nyilvánosság elé tárt szakmai párbeszédet ígért a program. Ám kevesen jelentek meg a rendezvényeken.
Rendkívüli sajtótájékoztatót tartottak a Corvin moziban - Fábry Sándor ugyanis letiltotta a főszereplésével készült Dumafilmet. Az alkotók reagáltak. Videó.
Réthelyi Miklós beszédével, Bara Margit életműdíjával nyílt meg a 42. Magyar Filmszemle. Nemes Gyula el nem készült magyar filmekről készített dokut. Képek.
A Berlint megjárt Erdő mellett a titokzatos Finale, a megosztó csajozós film, télapónak öltözött rabló és szomorú mennyasszony a második kisjátékfilmes blokkban.
Bertóti Attila animációja a labirintusról, Minótauruszról, Thézeuszról, Ariadnéról. A film rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt e-mailben kérdeztük.
Az egymást követő epizódok sora nem lesz több egymás után helyezett, különálló rövidfilmek összességénél. Ez azonban nem ront a részek önmagukban vett értékén.
Győrffy Szabolcs dokumentumfilmje az első kecskeméti, Kodály módszer szerint oktató általános iskola megalapításának 60. évfordulója alkalmából született.
Karinthy műveinek filmes feldolgozása hálás téma, hiszen regényeinek álomképeiből és nyelvezetének finom humorából, ügyesen jó forgatókönyvet lehet összerakni. Kritika.
Miklauzic tévéfilmjében azonban úgy gyúrta össze Jó palócok szerzőjének néhány novelláját, hogy azt a benyomást kelti, mégsem járt olyan messze Mikszáth a modernizmustól.
Igor és Ivan Buharov kisfilmje az 1970-es évek jugoszláviai kisebbségi létének önkifejezéséről. A modern eposz rendezőit a 42. Magyar Filmszemle előtt e-mailben faggattuk
Molnár Tünde animációja Simonról, aki minden idejét barátaival tölti, míg egy nap egyikőjük megsérül... A film rendezőjét a Filmszemle előtt e-mailben faggattuk.
Stílusban erős a K1-es blokk: asszimmetrikus képek, steril beállítások, háromdimenziós születéstörténet, és egy érdekfeszítő és szórakoztató krízistörténet.
Thernesz Vilmos filmje a rádiócsillagászat, az egyik legfiatalabb tudományág európai történetének első pár évtizedét dolgozza fel két részben. A rendezőt kérdeztük.
A Báron György, Féjja Sándor és Varga Csaba alkotta előzsűri 11 filmet választott be a versenyprogramba, köztük abszolút túlerőben a MOME hallgatók munkái.
Béres Dániel kisfilmjének terve, amelyben "zombie"-k lepik el Szarajevót, egyike volt a Sarajevo City of Film pályázat nyerteseinek. A rendezőt a szemle előtt kérdeztük.
Felméri Cecília kisfilmje apró, hétköznapi dolgokról, amelyek között talán van összefüggés. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt e-mailben faggattuk.
Túri Bálint Márk kisfilmje Tikiről, aki bűvész szeretne lenni, ám bohócként alkalmazzák a Dolforo Cirkuszba. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt faggattuk
Bagota Béla diplomafilmje modern Kafka történet egy házalóról, aki egy gyilkosság szemtanúja volt. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt faggattuk.
Csukás Sándor kisfilmje hét gyerekről, egy pincérről és egy születésnapról. Aix-en-Provance-ban a legjobb eredeti filmzene, Olaszországban pedig a diákzsűri díját kapta.
Juhász Kata háromdimenziós technikával készült táncfilmje a születés perceit, az érzéki ingerek megjelenését és a tudat ébredését a tánc nyelvén mutatja be.
Erdélyi Dániel kisfilmje arról, hogy miként élnek egy más mellett egy high-tech üzem dolgozói és a közeli putri lakói. Az alkotás rendezőjét a szemle előtt kérdeztük.
W. Pluhár Attila valós eseményből készített kisfilmet: 2009 decemberében egy mikulásruhás férfi kirabolt egy presszót. Az alkotás rendezőjét a szemle előtt kérdeztük.
Prikler Mátyás kisfilmje egy család életéről szól, amelybe beleszól a gazdasági válság. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt e-mailben faggattuk.
Reisz Gábor kisfilmjének hőse egy nap a pincében rábukkan egy régi emlékre, amely nem hagyja nyugodni. Az alkotás rendezőjét a a szemle előtt faggattuk.
Reisz Gábor egy SZFE-s órán figyelt fel arra a Brecht jelenetre, amelyből a tévéfilmje készült. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt e-mailben faggattuk.
Török Ferenc filmje egy '56 utáni passzív ellenálló csoportról, akik indiánként próbálnak kivonulni a társadalomból. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt e
Zsigmond Dezső tévéfilm formájában dolgozta fel Molière komédiáját Kazinczy Ferenc fordításában. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt e-mailben faggattuk.
Életműdíjat kap Bara Margit színésznő, a Mozgókép Mestere elismerés idén nem lesz. Nemes Gyula el nem készült magyar filmeket összegyűjtő filmjével nyit.
Most már biztos, hogy idén is, várhatóan áprilisban megtartják a Magyar Filmszemlét - közölte a mustrát megrendező Magyar Mozgókép Közalapítvány (MMKA) kuratóriuma.
A Filmművészszövetség ragaszkodik a február eleji Filmszemléhez, az MMKA a pénzügyi helyzettől teszi függővé, a Filmunió lemondta a külföldi sajtó részvételét.