sex hikaye

Beszélgetés Koltai Lajossal

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2007. szeptember 23. vasárnap, 20:01

rendezés  

egy oldalon
10-1  /  10

2007. szeptember 29. szombat, 21:45 10. | ukiyo
igenigen, sokkal hízelgőbb.

Nem is a hízelgést hiányoltam, magam sem hízelegnék ennek a filmnek. A bajom a gagyi, hamis, giccses és felesleges (indexes) cím volt, meg az objektívként kezelt közhelyes halálleírás. Amúgy az infotartalma a NYT idetűzött részének se sok, kicsit kultszob F'ságnak tűnik, de hát ki ír ma értelmes filmkritikát? (ezzel öszefüggésben: és ki kíváncsi rá?)

tehát abba a hibába estem, hogy az általános cifrafosós bulvárra rágtam be, vagyis vesztettem, mert nyilván ez is célja egy ilyen véleményközlésnek. Magamra vetek,

a legjobbkat
d.m.-

előzmény: maciekéshauzer #9

2007. szeptember 29. szombat, 20:14 9. | maciekéshauzer
egyenetlen, persze

előzmény: maciekéshauzer #8

2007. szeptember 29. szombat, 20:13 8. | maciekéshauzer
Akkor most idekopizunk egy "főkostolót" : "Stuffed with actors of variable talent, burdened with false, labored dialogue and distinguished by a florid visual style better suited to fairy tales and greeting cards, this miscalculation underlines what can happen when certain literary works meet the bottom line of the movies. It also proves that not every book deserves its own film..." The New York Times

magyarul: egyenletlen, hamis, giccses és felesleges...ennél még az index halálvicce is hízelgőbb, nemde ukiyo?

maciek és hauzer

előzmény: ukiyo #7

2007. szeptember 29. szombat, 18:47 7. | ukiyo

mondom!

Nosza, nem kopizok.

Amúgy a krtitikai hangnem és mélyfúrási kompetencia igencsak korrelál a film, mint olyan kultpozíciójával, és a dolgokat nyilván mindnyájan alakítjuk így, közösen, Kedves Demeter Mártonnal főnözve és Micikéékkel habosítva. Persze - szerintem - nem Koltai a főszakács, és tutira nem az index a főkostoló.

Az Önök szíveinek kívánok további kellemes dobogást,
Peace
(maker)

előzmény: maciekéshauzer #6

2007. szeptember 29. szombat, 16:19 6. | maciekéshauzer
"Anettka bal mellbimbójának a holdudvara csak 335 fokban kontúros..."

Kedves Demeter Márton, ez egyébként szó szerint így igaz!

Valóban lustaságunk koppintotta ide a cikket, mivel az szíveinkből beszélt. Nosza, kopizz ide te is egyet (ne Anettkáról).

Macike és Hauzer

előzmény: ukiyo #5

2007. szeptember 29. szombat, 12:45 5. | ukiyo
jó h. idecopyztátok ezt a "kritikát". Attól függetlenül, hogy tetszenek -e Koltai rendezései megállapítható, hogy az index egy zsigerbulvár vacak.

"Koltai szerint giccses a halál" -ez kb. olyan, mint hogy "Anettka bal mellbimbójának a holdudvara csak 335 fokban kontúros". Még jó, hogy Koltaival ellentétben Laci TUDJA, milyen a halál. Vitzes.

2007. szeptember 29. szombat, 12:02 4. | maciekéshauzer
http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/este0927/

2007. szeptember 28. péntek, 01:54 3. | maciekéshauzer
dehogynem. de azért te is igyekezhetsz.

előzmény: flash #2

2007. szeptember 28. péntek, 00:46 2. | flash
Sajnos ez sem sikerült.

2007. szeptember 23. vasárnap, 20:01 1. | maciekéshauzer
Koltai "Emberszabású" Lajos...

m é h. nicknamegiving

nka emblema 2012