sex hikaye

Kiosztották a 8. Verzió díjait

Díjazták a Varázslatos gladiátorok-at is

2011. november 14. - filmhu
Kiosztották a 8. Verzió díjait

Az 1500 eurós Verzió-díjat a közönség szavazatai alapján Az ősz aranya – Autumn Gold (rendező: Jan Tenhaven), 2010-ben készült osztrák, német dokumentumfilm nyerte.

 

Érzékeny, derűs portré öt éltes korú atlétáról, akik az időseknek rendezett 18. világbajnokságon rajthoz állnak. A nyolcvan, kilencven, százéves sportolók számára a felkészülés egyben versenyfutás az idővel, s mégis azzal a reménnyel állnak a rajthoz, hogy jövőre javítani tudnak az eredményeiken. A vetítésen jelen volt a film rendezője: Jan Tenhaven.


A Verzió Film Alapítvány 100 000 forintos Különdíjjal jutalmazta a legmagasabb szavazatot kapott magyar filmet: Kabarcz Zsófi Varázslatos gladiátorok (2011). A film a Baltazár Színház - amely az egyedüli hivatalos színtársulat Magyarországon, ami értelmi sérült színészekből áll –, az Aranylépés című darabjának a születését, az alkotók életét és munkáját, valamint a választott téma során felmerülő társadalmi feszültségeket dokumenetálja.


A Nemzetközi panoráma idén is ízelítőt adott a legutóbbi évek dokumentumfilm terméséből. Friss, kreatív, rendkívül érzékeny témákat feldolgozó dokumentumfilmeket láthattunk a világ minden tájáról: szegregált roma gyerekekről, 4 éves maratoni futóról, 100 éves diszkoszvetőről, kolumbiai gerillákról, transzneműekről, drogos és hajléktalan anyákról.

Az idei Magyar panoráma központi gondolata a remény volt. A nyolc magyar dokumentumfilm a különféle helyzetek fogságában küzdő-szenvedő emberekről szóltak. Emberekről, akiknek gyakran már semmi sem maradt, csak a puszta remény - ám nincs az a hatalom, ami ezt elvehetné tőlük.

Az idei nyitófilm a Mi iskolánk – Our School, számos fesztivál-díjjal kitűntetett alkotás volt. A film kísérletet tesz annak kiderítésére, hogy meggátolható-e pénzzel a romák hátrányos iskolai megkülönböztetése. Az idei fesztiválon a Mi iskolánk című román film volt a leglátogatottabb.


A fesztivált idén is számos kiegészítő program és retrospektív válogatás gazdagította. Ezek közül a legjelentősebb a neves cseh filmes, Helena Třeštíková filmjeiből összeállított program; munkásságának védjegye a hosszú időszakon át tartó átalakulás nagyjátékfilmnyi időbe sűrítése Az „Ablakok a múltra: A Balkán-háború emlékei”- sorozat a jugoszláv háború traumáját vizsgálta.

Idén is volt a dokumentumfilmeket oktatási szempontból megvitató Vizuális Laboratórium. A Verzió idén is bevonta a fiatalokat a dokumentumfilmek világába, ezért ingyenes vetítéseket rendeztünk középiskolások számára.

Idén 13 film alkotóját látta vendégül a fesztivál, akiket a vetítéseket követő közönségtalálkozón kérdezhetett a közönség.

oszaranya_500


Enyedi Ildikó filmrendező ezekkel a gondolatokkal nyitotta meg a fesztivált: „A gyorsan elöregedő játékfilmekkel szemben ezek a dokumentumfilmek lesznek majd az igazi hírnökei annak, hogy hogyan éltünk mi itt a Földgolyón. Ez a fesztivál ennek a tanúságtételnek egy nagyon konkrét aspektusával foglalkozik: nem érdekli a mégoly hódolatteli utókor, hozzánk, a jelenhez szól, és konkrét, határozott cselekvésre biztat minket.”

Az idei filmek bepillantást nyújtottak a gyors változások valóságába, és arra ösztökélnek bennünket, hogy vállaljunk aktívabb szerepet a folyamatok alakításában – itt és most.

(1) 
Hozzászólások
1-1  /  1
2011. november 14. hétfő, 15:26#1| Minovics
"Alliance for Global Justice has accepted grants from Soros’s charity, the Open Society Institute ($100,000 since 2004) and from the radical Tides Foundation ($60,000 since 2004) which allows high-profile donors to give secretly to radical causes.

A hotbed of anti-American activity, the Alliance takes money from the most extreme left-wing philanthropies operating in America today. The Alliance has accepted grants from the (pro-Fidel Castro) Arca Foundation ($185,000 since 2001), General Service Foundation ($165,000 since 2001), and Foundation for Deep Ecology ($30,000 since 2000), a group of environmental fundamentalists who regard human beings as the number one threat to planet earth. (...)

Founded in 1998, the Alliance has a long history of anti-American activism. Headquartered in Washington, D.C., the Alliance and its president Katherine Hoyt are longtime supporters of the Sandinista (Communist) movement in Nicaragua and the Zapatistas, a Marxist-Leninist guerrilla movement in Mexico.

The Alliance also provides funds for the antiwar group World Can’t Wait (a spinoff of the Revolutionary Communist Party), and Courage to Resist, which encourages U.S. soldiers to desert and supports accused traitor Bradley Manning of WikiLeaks infamy.  The Alliance has funded anti-Israel groups including Israeli Anarchists Against the War and Bil’in Center for Joint Struggle.

Soros money provided to the Tides network of philanthropies may also have found its way to Occupy Wall Street.

According to philanthropy databases, the Open Society Institute has given $24.6 million to the Tides network of philanthropies since 1999. Of that total, $18.2 million went to the Tides Foundation and the remaining $6.4 million went to the Tides Center which, like the Alliance for Global Justice, serves as a fiscal sponsor for small or new activist groups.

It is possible that Soros secretly gave money to Occupy Wall Street through Tides. Since 2001 the Tides Foundation has given almost $310,000 to Adbusters, the anti-corporate magazine based in Canada. It is possible that money came from Soros. The Adbusters Media Foundation organized the “US Day of Rage” on Sept. 17 that kicked off the protest that has come to be known as Occupy Wall Street."

http://frontpagemag.com/2011/11/04/occupy-wall-street-and-soros-fingerprints/

http://frontpagemag.com/2011/11/04/occupy-wall-street-and-soros-fingerprints/2/

 


nka emblema 2012