sex hikaye

Vákuum-helyzet

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2001. október 8. hétfő, 09:58

rendezés  


egy oldalon
18-1  /  18


 
2001. november 22. csütörtök, 12:29 18. | filmhu
Győzelem? Hm, hm… Pontosan mit is jelent ez? Pénzt/lehetőséget kapni/szerezni egy tervre? Bekerülni egy körbe? Fesztiválsiker? Nagy nézőszám/bevétel, közönségsiker? Hiteles alkotás? Magazin-címlap, ismertség? Eredetiség? Dacos értékvállalás?
Mindegyikre, és majd minden variációra, van pro és kontra példa. Ez így, hogy Győzelem, önmagában meglehetősen pőre, megfoghatatlan valami. Mi értesz alatta, mi a szándék?

Ezekről az egy mondatokról nekem mindig Karinthy poénos Amerika-zanzái jutnak eszembe. Értem persze, hogy ahol tényleg Gyár-szinten, üzemi körülmények között dolgozzák fel a fényérzékenységet, ott ez nagyon megkönnyít bizonyos folyamatokat, plusz tesztelheti az alany lényeglátását stb. Zsánerfilmek esetében ez nem is okoz valszeg nagy problémákat. (Bár azért nekem a tököm tele van az egylövetű, az erőltetett ötleten kívül mindenben egymásra hasonlító USA széria-filmekkel.)
Kedvencem az volt, amikor megkérdeztem anno egy haveromat, hogy miről szól a Jurassic Park, megvakart a fejét, majd azt mondta: „Hááát, elindulnak, aztán megállnak.”
 
2001. november 20. kedd, 16:49 17. | filmhu
én nem a középszerűségről, hanem a GYőZELEMről beszélek, úgy látszik eltérő fogalmaink vannak róla
 
2001. november 20. kedd, 16:35 16. | filmhu
az usában egy ötlettel kell gyözni????

na ne röhögtess....
és a kismillió remake, meg történelmi film, meg az egy kaptafára készülő gagyibbnál gagyibb akciófilmek, vígjátékok, tinihorrorok, könyvfeldolgozások???

az usában a pénzzel lehet győzni, nem az ötlettel...
 
2001. november 20. kedd, 15:19 15. | filmhu
csattcsattcsattcsatt...

énmáncsak ilyen USAfilmfelfogásbuzi vagyok, s ott biza egy ötlettel kell győzni (a legjobb ha az egy sorban megvan)

... csattcsattcsattcsatt...

bizony ez tényleg egy fórum, ahová mindenki beírhatja szabadon a véleményét, így én is, legalább valami hasznos vitára ingerlőt csentem e topikba

... csattcsattcsattcsatt...

peace, I lav ya
 
2001. november 20. kedd, 13:08 14. | filmhu
Nocsak, hogy itt micsoda fogcsattogtatás van!

Bakacsin,
a Hócipőt nem olvasom. A Farkasházy tényleg nem én vagyok, nem is állítottam. Miért legyen csönd?

"hogyan",
milyen kórisme? Három sornyi ötlet-utalásból már ilyen frankón ítélkezel? Ez itt nem egy pályázati site, hanem egy fórum, magánemberek beszélgetése, vedd már észre!
Az általánosító, magyar rendezőkkel kapcsolatos véleményed pedig mintha eltévesztette volna a topikot. Ugyanez vonatkozik a magyar film-finanszírozás átalakításával kapcsolatos részekre is.

Szóval, több emberséget, kevesebb acsargást, please!
 
2001. november 20. kedd, 12:36 13. | filmhu
A probléma annyi, hogy egy film készítése az egymondatos alapötletnél kezdődik, a te ötleted viszont már a logline-nál megbukik, és ez már nagyon is a "hogyan" kérdése.

Csak azért kötözködök egy ilyen látszólagos semmiségen, mert szerintem ez a kis momentum is egy kórisme arról, hogy már hol bukik egy magyar film. Olvassatok csak bele, hogy milyen forgatókönyvekre szoktak pénzt adni a becses alapítványok, röhej. Amint megnyílik az Unió előttünk, itt súlyosan át fog alakulni a rendszer, mert kénytelen lesz, megszűnnek a mostani minden szakmai profizmustól mentes mozgóképes alapítványok (éljen!), a begyepesedett kis ingyenélő poziciójukat védő, mindenfajta dramaturgiai és vizuális tehetségtől mentes őskövület magyar filmrendezők 98 %-a pedig éhen fog halni.
 
2001. november 20. kedd, 12:29 12. | filmhu
bocs haver, de ez a hócipőből loptad...

és mivel valszeg nem te vagy a farkasházy, csönd legyen.
 
2001. november 20. kedd, 11:42 11. | filmhu
Tkpen mi a probléma? Ha már itt tartunk, a jó film szerintem a "hogyannál" dől el, de mindegy.
Nem állítom, hogy tudom, miből lesz a jó film, csak annyit állítok, hogy próbálkozni kell, mert abból még lehet valami (jó, rossz, közepes vagy semmi). A dühösködésből viszont...
 
2001. november 20. kedd, 11:11 10. | filmhu
ezek szerint te sem tudod, miből lesz jó film
 
2001. november 20. kedd, 10:26 9. | filmhu
Bakacsinerdő,
íme az ötletem, el lehet lopni :) Jelenleg a Macbeth-et szeretném jelenkorra átírni. Szerintem Macbeth-kor van, csak a morális zuhanások íve kisebb, mert alacsonyabb lépcsőkről dobbantanak a "hősök".
 
2001. november 19. hétfő, 18:42 8. | filmhu
miért?

most "mindenki" utál?
 
2001. november 19. hétfő, 18:02 7. | filmhu
nincs válasz
 
2001. november 19. hétfő, 14:57 6. | filmhu
na miről?
 
2001. november 18. vasárnap, 16:11 5. | filmhu
Esetleg filmet :) Jókat, mint az itt emlegetettek. (Ja, meg ne kérdezzétek, hogy miből! Arra nincs jelenleg működő ötletem. A "miről" kapcsán már sokkal több.)
 
2001. október 9. kedd, 13:59 4. | filmhu
vmi kéne csinálni...
 
2001. október 9. kedd, 10:05 3. | filmhu
az... a franc egye meg...
 
2001. október 8. hétfő, 23:56 2. | filmhu
Jó kérdés... nem tudom. De szomorú a helyzet.
 
2001. október 8. hétfő, 09:58 1. | filmhu
Meghalt a Simó. Meghalt a Schiffer. Jancsó betöltöltötte a 80-at. Tiszerintetek mi lesz például a Hunniával? Volt egy műhely, aztán nem lesz? Kell még ilyen egyáltalában? Akárki akárki mond, ezek az emberek képviseltek, képviselnek valamit, aminek mintha nem lenne folytatása. Végeznek a végzősök, forognak első és új filmek, közeleg a szemle. "Mi lesz itt?" "Mi leszünk itt?"

nka emblema 2012