sex hikaye

Taxidermia

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2006. február 4. szombat, 23:43

rendezés  


egy oldalon
14-1  /  14


 
2006. február 15. szerda, 11:41 14. | filmhus
Bocs, Pálfi a Pálffi
 
2006. február 15. szerda, 11:39 13. | filmhus
Amikor először jött ki a trailere, ledöbbentem: az egész úgy nézett ki, mint egy skandináv vagy valami francia film, egy Kassowitz-féle mozi, csak éppen sokkal sokkolóbb.

Pálffi nagyon híres lesz ezzel a filmmel és nagyon meg fogja érdemelni. Ha képes lenne bizonyítani, hogy képes a különleges látásmódját olyan projekten is hasznosítani, ami pénzt is tud hozni, akkor egyenes lenne az útja egy elismert és rajongott nagy európai rendezővé válás felé.

Remélem, valami ilyesmi történik majd vele és nem marad "benn a palackban" a lá janisch...
 
2006. február 12. vasárnap, 18:52 12. | asztrovacsek
na ebben nagyon nem értünk egyet... a nyóckernek éppen annyi köze van a VIII.kerületi valósághoz, mint felbudai alkotóinak, tehát semmi. blöff, amit túl sokan nyaltak be, tehát ennek jó, de amúgy.....

kritikák: indexeseknek ciki bármitől is pozitívat írni, mert azt hiszik, rajongó méltatástól szakmai hitelüket vesztenék...
az origósok ugyanez, csak arrogánsabban és tehetségtelenebbül
filmháttér? az mi?
 
előzmény: arkombakom #8
 
 
2006. február 12. vasárnap, 11:11 11. | arkombakom
...Pedig a gyomorforgató felvételek, az álló faszba csípő kakas, a dagadt húsokon kefélő, izzadt pár, az abortált embriót preparáló srác nem az öncélú hatáskeltés végett kerültek a filmbe....
http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/taxi0206/
 
2006. február 12. vasárnap, 11:07 10. | arkombakom
...A film eléri célját: sokkol, ám mégis van valami hiányérzetünk a vetítés után. Vajon tényleg annyi volna a film mondanivalója, hogy húsból és vérből vagyunk, no és persze ott szűköl bennünk az állat? Hogy a test határozza meg a tudatot?
És erről, minek kell filmet csinálni, még ha ilyen mesteri módon is?
http://www.filmhatter.hu/hirek.php?nyelv=hun&listaelemkod=858
 
2006. február 12. vasárnap, 11:04 9. | arkombakom
A MAUZÓLEUM:
...Rettenetesen nyomasztó képet fest az elmúlt hatvanöt évről, embertelen minden korszak, sőt, napjainkra maradt a legkevesebb romantika...
...A Taxidermia aljas viccei nem szórakoztatnak, hanem hányingert keltenek. De nagyon pontosan kiderül, hogy miért kell ezt végignézni.

dr. Igó
http://www.origo.hu/filmklub/20060204latjatok.html
 
2006. február 11. szombat, 13:57 8. | arkombakom
múlt évben is csak egy rendes (társ és szocpol) film volt a nyócker...
most egysem!
 
2006. február 10. péntek, 22:14 7. | amindenit
Pálfi mutogatása a zárón egy szerencsétlen dolog volt, de menetközben rájött, hogy nem kellett volna, mindenki csinált már olyant, amit később már szégyel...ettől még a film rendben van...nagyon is
Minden évben legyen legalább két olyan film, mint Pálfi Gyurié és Hajdu Szabolcsé, kettő olyan mint Goda Krisztáé és Rudolf Petié, és utána jöhetnek a kísérletezők, valamint a lila köd "másnapok". Szerintem.
 
2006. február 10. péntek, 17:54 6. | asztrovacsek
Sajnos, a szemlén csak a film végét láttam, de az utolsó tíz perc alapján a mai magyar filmben eddig még sosem látható/érezhető atmoszférájú mozit csinált a Pálfi. Azonban a díjátadón a mutogatása sok volt. Kis hülyegyerek repperek mutogatnak, meg a bunkók... egy díjnyertes művész ne mutogasson, köszönje meg a bácsiknak az 50 millát és bújjon el egy időre...
 
2006. február 10. péntek, 17:49 5. | krogstad-q
Volt, nem is egy. Talán nem ugyanarra a szemlére mentél el. Érdektelenség? Nekem nem úgy tűnik.
 
előzmény: arkombakom #4
 
 
2006. február 10. péntek, 16:02 4. | arkombakom
Nem véletlen az utólagos érdektelenség. Egyetlenegy társadalmi problémákat boncolgató film sem volt a filmszemlén. Még a dokumentumfilmek között sem. Egyszerűen a Magyarországnak nevezett adózóközösségben a pénzt arra költjük, hogy önnnbagunknak emeljünk mauzóleumot. Hát ez sikerült.
 
2006. február 10. péntek, 00:54 3. | amindenit
bettynek! Ne sajnáld a két órádat! Mert volt. Két órád.- de szerintem csak másfél óra végehúzosat is beleszámítva.
mumusnak! Szerintem utánanézet. A szerző. Szerintem.
 
2006. február 5. vasárnap, 02:10 2. | mumus
az "esztétikai szép és rút kategóriájára" csak azután kéne hivatkozni, hogy szerző utánanéz, mit is jelent...
 
2006. február 4. szombat, 23:43 1. | betty
Kerem szepen! Magyarazza mar el valaki, hogy mit tett hozza a vilaghoz a Taxidermia, a jol sikerult plakaton kivul???
Egyszeruen semmilyen es meltatlan a sok penz elkoltesere!
Erveket kerek, okokat, amiert megerte a faradozast es az en ket oramat...

nka emblema 2012