sex hikaye

Sweeney Todd - A Fleet Street démoni borbélya

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2008. március 31. hétfő, 16:27

rendezés  


egy oldalon
5-1  /  5


 
2009. január 12. hétfő, 11:14 5. | Marla
Tisztelt Kritikus Úr!
1.: Nem kellene ennyire udvariatlanul lehúzni mások kemény munkáját.
2.: Igen zseniális film, és mindenki nagyon jól dolgozott. Johnny Deppnek nagyon karakteres hangja van, és Helena Bonham Carter pedig nem csúnya...
3.: Csatlakozom Petrucc hozzászólásához Johnny Depp megérdemelné az Oscart, mert kimagasló színészi tehetség. Én nem vagyok őrült Johnny rajongó, de akkor is el kell ismerni a tehetségét.
4.: A film zenéje is nagyon jó, igényesen lett megírva, és a színészek is profik.
5.: Ha nem szereti a musicaleket, akkor se kellene ennyire faragatlan módon kifejezni ezt... Mert nem kedveli a műfajt, attól még másnak nem kell elvenni a kedvét tőle.

Ebben a filmben a leggyengébb színészi és egyéb teljesítmény is felülmúlta az Ön kritikáját... Én azt tanácsolom, ha egy műfajt nem is szeret, akkor is próbáljon reálisabb képet adni róla, hisz Ön a "kritikus".
 
2008. október 21. kedd, 11:22 4. | Petrucc
A kritikus kritikát ír, ez a dolga. Mondjuk kicsit finomabban kellene, hogy aki még nem látta, ne menjen el a kedve tőle... Szerintem kifejezetten jó film, a zenéje is jó, az ötlet meg kifejezetten tetszik, hogy egy horror musical legyen. Sima filmként lehet hogy nem lenne ilyen hatása (legalábbis számomra).
A díjakról annyit, hogy sztem megérdemelte a jelőlést, sőt Johnny Depp is megérdemelne egy Oscart a tehetségéért...
 
2008. április 1. kedd, 16:21 3. | Daihelyon
1. A kritika tényleg érdekes, mert aki nem szereti a sci-fi-t azt nem kényszerítem sci-fi nézésére. Ha valaki nem szereti a musicalt, akkor ne nézze és ne írjon róla.

2. A kritika hangvétele nem hatalmaz fel, Gris, hogy így írj.

3. A film megosztotta a nézőket és a Tim Burton rajongókat is. Nekem például nem tetszett, szerintem kifejezetten unalmas film. Nem rossz, nem véres, nem túl zenés, egyszerűen csak unalmas. Úgy néztem végig, hogy semmit nem váltott ki bennem, azt az egyet kivéve, hogy untam magam. Hol van ez a Karácsonyi lidércnyomáshoz vagy a Charlie és a csokigyárhoz képest? Összehasonlítva a korábbi Burton filmekkel, szerintem ez jóval alattuk van.

4. A díj nem minősít. A művészet (és más hasonló "szubjektumra" építő dolgok például még a szépségkirálynő választás is) pont nem mérhetők se stopperrel, se mérőszalaggal. Pont azért mert az ami, szubjektív. A többi film, akiket ugyan úgy jelöltek és akiket nem jelöltek nem tudom kijelenteni, hogy jóval szarabbak, mint ez, mert pont szubjektív az egész.
 
2008. március 31. hétfő, 16:32 2. | Gris
UGYANAKKOR JOHHNY DEPP A SZÍNÉSZEK SZÍNÉSZE ÉS MÁR SOK MINDENT LETETT AZ ASZTALRA, NEMÚGY, MINT AZ AZ INKUBÁTORSZÖKEVÉNY, AKI ÍGY BESZÉL RÓLA....MÁR BOCS...SEGGFEJ,...
 
2008. március 31. hétfő, 16:27 1. | Gris
Nos, szerintem ki ezt a kritikát írta, nagyon nem tudta még azt sem, hogy hol van és hogy hívják és ettől fogva szerintem nem is nevezhetné magát még kritikusnak sem...
Már eleve egy olyan filmet írt le, amit OSCARRA meg egyéb más díjakra jelöltek...
A női főszereplőnek épp az a dolga, hpogy így nézzen ki, nem kell rajta "segíteni"...persze ez kiderül a filmből, ha van annyi IQ-nk, hogy megértsük a valódi mondanivalóját...
Sokkal jobb, hogy Todd romantikus jellem, mert ugyan ki is nézne meg egy olyan musicalt, ahol nincsenek megválthatatlan hősök??
Johnny Depp pedig nem csak azért kapta meg a szerepet, mert "jó haverok" Tim Burtonnel, hanem mert nagy színész...Szintúgy, mint Alan Rickman...
Nagyon sajnálom azt, aki úgy gondolja, hogy őket lemossa Borat...aki egyébként igazán szánalmas...a legrosszabb szereplő...
Azért a dalokra is lenne pár szavam: Sondheim megint tökéleteset alkotott... Vannak fülbemászó dallamok, valódi érzelmekkel és ha vki azt állítja, h Johnny-nak nincs jó hangja, az nézze meg újra a filmet és fókuszáljon a Johanna, a My friends, az Epiphany és a No place like London c. számokra....
A keret pedig pontosan a "There was a barber and his wife..." kezdetű dal...
Ha nem vette volna észre, kedves "kritikus"...
Egyszóval mindenki, aki így gondolja, nyazsgem...és minden szánalmas kis kritikusa, ki leírja ezt a filmet, gondoljon arra, hogy MÁR díjakat kapott és JELÖLVE is van, továbbá pötyöghetnek a szánalmas életükben a monitorokat nézve...DE...Ezt a filmet sokan elismerik és nem azt látják benne, mint maguk, egyszerű elmék...ÉS MINDENKÉPPEN MÁR MOST SIKERUTAT FUTOTT BE ÉS EZT AZ ILYEN KIS KRITIKUSOK NEM TUDJÁK BEFOLYÁSOLNI A SZÁNALMAS VÉLEMÉNYÜKKEL...AKÁRMIT TESZNEK IS...ASWEENEY TODD MÁR BEFUTOTT...

nka emblema 2012