sex hikaye

Kávé és cigaretta

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2004. december 16. csütörtök, 22:41

rendezés  


egy oldalon
5-1  /  5


 
2005. december 25. vasárnap, 14:50 5. | torolt felhasznalo
Csak most került a szemem elé (2005 dec) ez a gyöngyszem (igaz szinkronosan, tehát nem tudom ezzel mit vesztettem). Mindenesetre szerintem hihetetlenül jó 'film'. Aki csak kicsit szeret gondolkodni film közben a filmen, szerintem nézze meg, megéri. Halálra röhögtem magam az egész filmem... a helyzetkomikum adta magát... ráadásul súlyos kérdéseket feszeget... mint a kivagyiság, a szende szüziesség mögötti brutalitás, a beletörődés, ki nem nyilvánitott unottság, egyszerűség és eltévelyedés.... hm szóval megéri.... nagyon bejött.
 
2004. december 31. péntek, 01:03 4. | torolt felhasznalo
"illetve a régebbi Jarmusch filmeket is újra lehet nézni,"

Inkább letöltendő börtönbüntetést kérek, ha szabad.
 
2004. december 31. péntek, 01:01 3. | torolt felhasznalo
Hihetetlen gyenge film! Érdektelen dialógusok, unalmas forgatókönyv, a színészek gyengék.

Olyan, mint egy főisklás vizsgafilm. Erőltett. Megvan a téma, kávé és cigi, csináljuk már egy filmet, ha nézők halálra is unják magunkat, mi jól szórakozzunk. Felháborítóan gyenge...

Cate Blanchett miatt azonban érdemes megnézni, ha az lemegy, akár ki is mehetünk a moziból.

 
2004. december 18. szombat, 11:16 2. | tüsmester
Ez baromi jó, mindenki nézze meg :-)
Persze célmozi, lazulásra való, de nagyon lehet szeretni. És van benne egy döbbenet-epizód: a többi jelenet technikailag végtelenül leegyszerűsített megoldásaihoz képest a Cate Blanchett dupla szerepe hihetetlen pontosan ki van dolgozva, először el se hittem.
Az első néhány perc kicsit döcögve indul, de így utólag visszagondolva Benigni reszkető kezes kávézása elsimítja a gondjaimat :-)
A Moline-jelenet tényleg súlyos, de a többin is lehet kacagni, nem is a történéseken, inkább az arcokon.

...és közben szól a dzsessz...
 
2004. december 16. csütörtök, 22:41 1. | torolt felhasznalo
Sztem rendben volt a film, Alfred Molina, nagy kedvencem, az egyik legcikibb jelenetben fatasztikus volt. Ilyen kis civilizált, szarrágó, érdekemberek lennénk!?!

nka emblema 2012