sex hikaye

Éves honi box office: mit néz a magyar?

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2008. december 10. szerda, 16:47

rendezés  


egy oldalon
10-1  /  10


 
2009. január 6. kedd, 12:22 10. | zacherlászló
Az idei (meg már a tavalyi, tavalyelőtti) adatok is jól mutatják, hogy a magyar filmgyártók és (magyar) közönsége egymásra talált!
A rendezők ugyanis NEM készítenek igényes, a mai Magyarország valódi problémáit felmutató filmeket, vagy ha mégis (idén pl. Almási Tamás, Dettre Gábor, tavaly pl. Faur Anna, Hajdu Szabolcs vette a bátorságot, hogy MAI magyar filmet készítsen!) – a nézők úgysem nézik meg!
Ahogy Woody Allen mondja (Manhattan):
"Ez már a televízión nevelkedett közönség, amelynek lassan és módszeresen csökkentik a szellemi szintjét. Ül a tévé előtt és a gamma sugarak fölzabálják a szürkeállományát."

 
2009. január 1. csütörtök, 15:33 9. | tonda
OK, értettem. :)
 
előzmény: admin #2
 
 
2008. december 29. hétfő, 20:08 8. | szakmabeli
ajvé:)
 
előzmény: ödönke #7
 
 
2008. december 29. hétfő, 17:17 7. | ödönke
Paczolay Péter nem a Kalandorok rendezője, hanem az Alkotmánybíróság elnöke.
 
2008. december 12. péntek, 19:33 6. | peter@hungaricom
izé...
szerintem ha már magyar filmes portál vagytok...
minden forgalmazónak (kivéve, akinek nincs, de per pillanat az az egyszem hungarotop) van honlapja, vagy valamilyen elérhetősége. Amin valszeg az adott forgalmazó elérhető és ad is felvilágosítást.
És akkor pl. a Mázli nézőszáma is korrektül jelenhetne meg, és nem október végi adat. Adtam én is, mindenkinek aki kér.
Kár, hogy csak most látom, hogy van ez a cikk, mert itthon sajnos nincsenek adatok, de hétfőn átküldöm a rendes számokat, ami valahol 12 és 13 ezer között van (asszem 12870, de megesküdni nem mernék rá) és ez november végi adat.
Üdv,
Szentmiklósi Péter, HungariCom

 
2008. december 10. szerda, 22:47 5. | filmcsillag
köszi, ügyes vagy!
 
2008. december 10. szerda, 20:59 4. | torolt felhasznalo
filmcsillag,

Az Életek énekét, a Bahrtalo!-t, a Mázlit és a Bakkermant pótoltam a Filmiroda adataiból és az Odeon boxoffice kimutatásából, de jeleztem, hogy ezek nem a forgalmazó adatközlései.

A Rövid, de kemény 21 nézővel nyitott, a Lassú tükör 199-cel, ezután szem elől veszítette a statisztika, majd az év végi záráskor kerülnek elő újra.
 
előzmény: filmcsillag #3
 
 
2008. december 10. szerda, 19:03 3. | filmcsillag
a felsorolásból sajnálatos módon kimaradtak a következő moziban is futott magyar filmek:

életek éneke
rövid, de kemény... életem
bakkermann
lassú tükör
bahrtalo!
mázli

szerintem a teljes képhez fontos lenne ezeket is bevonni a cikkbe, és így újraírni a listát.

a forgalmazók egyesülete biztosan tud felvilágosítást adni a nézőszámokról.
 
2008. december 10. szerda, 18:10 2. | admin
Tonda,

A heti (budapesti) nézőszámot minden héten külön cikkben elemezzük, negyedéves és havi bontásokkal a filmiroda szolgálhat:

http://www.nemzetifilmiroda.hu/

Az ördögre mi is felfigyeltünk, ahogyan cikkben is leírjuk, hogy A kis Vuk sikere relatív.
 
előzmény: tonda #1
 
 
2008. december 10. szerda, 16:47 1. | tonda
Perszeönmagában kevés információ az, hogy egy film hányadik. Rossz lenne, ha csak ez lenne a hivatkozási alap egy fiilm megítélésében. Az ördög a részletekben rejlik.

A kis Vuk pl a 3. ezen a listán, miközben minden idők egyik legcsapnivalóbb magyar rajzfilmje, amely sokat ártott a magyar animációnak. De persze, ha egy filmet 28 kópiával nyomatnak a mozikban), továbbá van egy nagy elődje, akkor ezek miatt megnézik a "folytatást" is.

Bár kiváncsi lennék erre a 300 forintos jegyárra, vajon Gát György hányat vett meg ebből? Számoljunk: 1000 jegy mindössze 300 000 forint, 10 000 is csak 3 millió. Így könnyű elérni a 60 000-t, ráadásul nagyon átlátszónak tűnik, hogy mindössze 27-tel több jegy kelt el, hogy ne kelljen visszavizetni a pénz egy részét. Éppen ezért jó volna tudni a nézőszám havi illetve moziszintű lebontását is, továbbá hogy a jegyeket vevők egyének vagy cégek voltak-e. Egy biztos (számomra): Soha többet új Vukot!

nka emblema 2012