sex hikaye

Lány a vízben

Ha az egó elburjánzik

2006. szeptember 7. - Wostry Ferenc

Bemutató: 2006. szeptember 7.

2-2  /  2
Lány a vízben
Shyamalan filmjei a horrornak újfajta becsületet szereztek, a science-fictionnak pedig némileg visszaadták a presztízsét. A hozzáállásban megmutatkozó száz százalékos, kegyetlen komolyság, színészeinek bergmani, intenzív előadásmódja, illetve a metodikus hangulatépítés sokakkal elhitette, hogy munkái többről, másról szólnak, mint amiről első pillantásra gondolná az ember.
Lány a vízben (szinopszis)
Cleveland Heep igyekszik meghúzódni a Cove bérház-komplexum elmúlás-illatú labirintusában. Ám eljön az éj, a csodákkal terhes, és hősünk ráébred, hogy valaki más is rejtőzik az épületben. A titokzatos és természetesen gyönyörű fiatal nő, Story az úszómedence alatti járatokban él.Cleveland felfedezi, hogy Story valójában narf, vagyis egy nimfaszerű lény, és egyenest egy hosszú és szövevényes esti meséből érkezett. A lány nem szeretne egyebet, mint visszatérni saját világába, ám gonosz lelkek hada les rá, készen arra, hogy a hazautazást megakadályozza. Story látnoki tehetsége útján feltárja Cleveland előtt az épület bérlőinek sorsát. E sorsok szorosan kapcsolódnak a lányéhoz. Rejtélyes kódok sorát kell közösen feltörniük, hogy megnyíljon az út Story szabadsága felé. A lehetőségek száma azonban vészesen csökken, és a lakók gyakran csak életük kockáztatásával tudnak Storyn segíteni. Clevelandnek szembesülnie kell az épületben lappangó démonokkal. A lakóknak pedig meg kell tanulniuk sáfárkodni a Story által bennük előhívott különleges képességekkel, ha ugyan meg szeretnék menteni a lány világát, és a sajátjukat.

Címkék

filmnévjegy , premier


(1) 
2-2  /  2
Hozzászólások
1-1  /  1
2006. szeptember 11. hétfő, 12:47#1| adamgyoergy
más vélemény - néhány pontban

Shyamalan Meséjében vannak hibák és vannak túlzások. De éppen ezért jelzi az alcímben (bedtime story!!), hogy mese!!!
Szóval kiegészíteném a kritikát néhány gondolattal.

Érdemes a filmről nem elkésni. Nagyon fontos az első 3perc!(hasonló animációt láthattunk az Éjszakai őrség c. orosz-amerikai fantasy-maszlagban) A barlangrajz-szerű bevezetés engem sikeresen kizökkentett a mozi falain kívüli összes valóságból és a film minden különösségére ráhangolt.
Ez nem horror és nem sci-fi, és nem is fantasy, mint ahogy az előzetesből és az itt olvasható kritikából kiderül. (a Falu előzetese is nagy baki volt...)
A filmet talán misztikus-realista-ként aposztrofálhatnánk

Shyamalan filmje(i) sokkal több(ek) egyszerű műfajnál. A játékról szól, arról, hogy sokan képesek vagyunk még ELHINNI, amúgy nemlétező dolgokat. Vannak akik képesek úgy játszani, mint egy kisgyerek, valami nagyon egyszerű (és ezért nagyon mély) cél eléréséhez.
Syamalan filmje többek között arról, szól, hogy minden mindennel összefügg (ha egy lepke meglebbenti a szárnyát afrikában...), és erre jobban is odafigyelhetnénk a hétköznapokban.

Szerintem komoly filmes vallomás és önigazolás, a rendező karaktere. Nem isteníti magát, bár játéka nyílván nem a színészet magasiskolája.

A filmben megjelenő farkas valóban nem high-tech technika, de ez egyáltalán nem is lényeges. A farkas a ROSSZ energia, semmi több, nem fontos, hogy élethű legyen, vagy ilyesztő. Jelzés és kész. ( A cikk írójának megjegyzem, hogy a stáblistán feltűnik: a Tartuták valódi emberek jelmezben, nem pedig animációk - és szerencsére alig látszanak a filmben)

A lány a vízben forgatókönyve éppen elég erdeti és fordulatos ebben a sablon-plot világban. A kiszólás pedig a MESE ősi kelléke. Ráadásul egy manapság nem-szokványos filmes elem is.

Én, mivel AKARTAM, elhittem, hogy lehet rejtvényból, vagy müzlis dobozból jósolni... mert gyereknek lenni igenis kell és jó dolog!

nka emblema 2012