sex hikaye

Kérdezd az Egyetleneim alkotóit: Nemes Gyula - Durst György - kedd 15:00-16:00

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2006. február 1. szerda, 14:42

rendezés  


egy oldalon
14-1  /  34


 
2006. február 7. kedd, 16:19 14. | durst
és miért fekete a producer haja? már ha fekete az a fekete

Nem fekete hanem kék.
 
előzmény: Jean Dark #3
 
 
2006. február 7. kedd, 16:19 13. | durst
2. őszintén: számítotok arra, hogy bizonyos körökben kultfilm lesz? terveztek valamilyen "alternatív" reklámkampányt, mint mondjuk a feketekefés matricák?

2. Tervezünk, de még a forgalmazóval egyeztetni kell. Jó lenne a Sziget környékén bemutatni a filmet.


3. Durst Gyurinak: ez a film sem könnyen készült el. Nem fárasztó folyton más filmjeit "megmenteni"?

3. De.
 
előzmény: krogstad-q #2
 
 
2006. február 7. kedd, 16:19 12. | olla
bocs, gyula, de en az elejen megfajdult a fejem s hanyingerem lett
 
2006. február 7. kedd, 16:09 11. | verespalne
Durst pedig valljon színt a hajával kapcsolatban!
 
2006. február 7. kedd, 16:07 10. | liboranita
Gyula! A filmhu kritikában is ezt olvasom, és nekem is ez volt az érzésem, hogy rettentő antipatikus a főszereplő, és képtelen vagyok bármiben is drukkolni neki. Mivel önéletrajzi ihletésű a film, felmerül a kérdés, milyen önképed van neked, ha így látod magad a tükörben?

a metrós jelenetet hányszor kellett lepróbálni, mielőtt felvettétek? Hanyadik felvétel került be? Igazi rendőr volt? gratula dobóczinak a fényképezésért!

hogy állsz beregivel? melyikőtőké a sztorik nagyobb hányada? (btw, a könyvet jobban szerettem, volt benne vmi önreflexió a főhős részéről, a filmben kritikátlan volt a főhős önmagával szemben, és ez kifejetten idegesítő volt.)


 
2006. február 7. kedd, 16:02 9. | GeeDawg
Nem bennfentes megjegyzések, kérdések:

...szerintem az egész egy nagyszabásű Palotai klip, kicsit túl sok vágással, kicsit túl zaklatott kamerakezeléssel, és nekem kicsit túl lüktető zenével és kicsit öncélú dialógusokkal. Persze, én elfogult vagyok, és éveztem a filmet, meg közben majdnem "szeleteltem" is, de a barátnőm nem nagyon értette, bírta követni a sztorit. Nem lehet, hogy egy kicsit nyugodtan, nem rohammunkában érdemes lett volna mégegyszer megnézni a filmet, esetleg nyamvadt külsős nézőket is bevonni?

...de tényleg jó. Lehetne simán magyar kultfilm, soundtrackkel, DVD-vel, meg mifenével, de szerintem nem lesz az. Mert nem jut el az üzenet. (Hé, egyáltalán mi is az üzenet?) De azért én szeretem, mert egy kicsit az én, a mi világunkról szól - mégha én nem is ültem a Ráckertben, egyetemista lányokat fűzve.

Kérdés?
Eddig milyenek a visszajelzések?
Fogtok vele fesztiválra menni?
Viszitek vidékre is?
Kiadjátok a soundracket? (ha már 76 perc! :-))

Ja, és a szereplők jók voltak! Legalábbis hitelesek! :-)

Üdv!
Gee
 
2006. február 7. kedd, 15:39 8. | t
ja és meg egy Dursthoz: gyűjtöd a kalapokat? honnan ez a szenvedély? mesélj a tökfödő-gyűjteményedről!

a doktor majd levonja a válaszokból a megfelelő következtetéseket.
 
2006. február 7. kedd, 15:37 7. | t
Gyula --> mi a helyzet a famu-n? mesélsz valamit prágáról? milyen ott az oktatás, mondjuk a magyar viszonyokhoz képest?

György --> egy tavalyi sajtóvetítés után azt nyilatkoztad, hogy leállsz a producerkedéssel, ehhez képest itt vagy két nagyfilmmel is --> most akkor mi a helyzet?
+ szerinted világéletedben megmaradsz a max pár tízmilliós low budget filmek mellett? vagy eleve csak a stresszt hiozná rád a nagyobb büdzsé?
 
2006. február 7. kedd, 14:55 6. | dunakeszifanklubb
Sziasztok!

Nagyon kár, hogy a film nem lett kész hamarabb és nem került bemutatásra az eredeti terveknek megfelelően 2005-ben. Tavaly nagyobb lett volna a kiugrási lehetőség, mert ez a film leverte volna a "fődíjas" fekete kefét és jobban érvényesült volna abban a mezőnyben.

Gyula! Minden elismerésünk. A lehetőségekhez képest jóval több jön le a vászonról. Nagyon érződik a cseh hatás is, de a rendezői szándékok sokaknak nem fognak leesni.

Kérdés:
Forgalomba fog e kerülni a film és ha igen mikor?

 
2006. február 7. kedd, 09:22 5. | tüsmester
Srácok, belgondoltatok abba, hogy mekkora veszély ugyanazt a címet adni neki, mint a könyvnek? Mert ugye az utóbbi nagy siker volt; rengeteg mindent elmond az örökérvényű nővadászatról, ugyanakkor a konkrét 90-es évekről is, én szinte ittam a betűit. Tudtam, hogy a film nem a könyv adaptációja, de egyszerűen nem lehet szabadulni a gondolattól, hogy azt várd, amit olvastál.

Miért került bele az Orsi-féle szerelmi szál? Nem lehet egyszerre súlyos drámát és burleszket forgatni, illetve itt nem sikerült. Töredezik a ritmus, szaggat, élvezhetetlen. erre jön még a klipes vágás, ami másfél órában már idegesítő. Plusz pont az volt a jó a könyvben, hogy ott volt egy srác és ezer nő, nem kapott nagy hangsúlyt egyikük sem, a végén pedig az elutazás a feloldás, a szabadulás ettől az életstílustól.

Ennek a filmnek nem tudom mi van a végén, mert kijöttem.
 
2006. február 6. hétfő, 22:26 4. | t
Csodálatos a vágás. Ez mennyiben a vágó, és mennyiben a rendező érdeme?

Hogyan tovább, Gyula?

Minden filmedben benne lesz a Kopaszi gát? fantasztikus táj, és fantasztikus az operatőr!

Nem féltél, hogy szétesik a film? Nagyon merész, mi több bátor vállalás! Kösz!
 
2006. február 6. hétfő, 22:14 3. | Jean Dark
és miért fekete a producer haja? már ha fekete az a fekete
 
2006. február 3. péntek, 00:34 2. | krogstad-q
Szerbusztok!

1. bizonyára azóta Gyulának lettek új csajozós történetei. Várhatjuk az Egyetleneim 2.-t?

2. őszintén: számítotok arra, hogy bizonyos körökben kultfilm lesz? terveztek valamilyen "alternatív" reklámkampányt, mint mondjuk a feketekefés matricák?

3. Durst Gyurinak: ez a film sem könnyen készült el. Nem fárasztó folyton más filmjeit "megmenteni"?

kösz a válaszokat,
krogstad
 
2006. február 1. szerda, 14:42 1. | t
Itt az alkalom, hogy személyesen tegyél föl kérdéseket az Egyetleneim alkotóinak.

február 7-én, kedd 15:00 és 16:00 között Nemes Gyula rendező és Durst György producer főszereplő lesz a vendégünk

Ebbe a topikba folyamatosan lehet küldeni kérdéseket az Egyetleneim alkotóinak, melyeket hétfő délután élőben válaszolnak meg. A sértő tartalmú hozzászólásokat kimoderáljuk.
14-1  /  34

nka emblema 2012