sex hikaye

Nevezhető-e egyáltalán filmnek A Hídember?

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2002. április 11. csütörtök, 11:45

rendezés  


egy oldalon
63-44  /  63


 
2002. május 27. hétfő, 21:38 63. | filmhu
Ma láttam a filmet. Szerintem nagy nagyon fontos és jelentös munka. Nem akarom szidni a mieinket, de az újságok igazságtalanul hireszteltek mindenféle rosszat erröl a munkáról. És sokan csak szajkózzák, amit olvastak. Nem vagyok filmszakember, de én végre megtudtam valamit Széchenyiröl. Hús-vér embert láttam. Ennek örülök.
 
2002. május 26. vasárnap, 22:31 62. | filmhu
Egy biztos: a film színvonalasabb, mint kettôtök vitája.
 
2002. május 26. vasárnap, 22:29 61. | filmhu
korrekt tehát nem arról akar beszélgetni, hogy milyen a film, hanem hogy "miért és mennyiben rossz"...ez a lehetö legkorrektebb hozzáállás. mégis csak matthülyén fogsz meghalni fijjam...csá
 
2002. május 26. vasárnap, 11:56 60. | filmhu
Elgurigatjuk ezt a topikot egy páran. Mint látom, a magyar.film.hu pályázatának egyik témája a Bereményi-film. Hát, kíváncsi vagyok, eszik-e, vagy isszák. Amit meg guriga mond, az se nem több, se nem kevesebb, mint hogy neki tetszik és híres emberek készítették. Mi viszont arról próbálunk meg beszélgetni itt, hogy az átlagköltségvetés húszszorosából mit és miért csináltak ennyire rosszul a tapasztalt rókák, farkasok és kakadúk.
 
2002. május 26. vasárnap, 00:02 59. | filmhu
iggen, korrekt, valószinü, hogy matthülyén halsz meg, de ezt nem fogod észrevenni magadon, úgy hogy nyugi. egyébiránt nem azért szóltam hozzá, hogy megyözzek bárkit is a véleményének az ellenkezöjéröl, csak annyit bátorkodtam mondani, hogy a film alkotói tapasztalt szakemberek, szakmájuk kiválóságai, és ebben az értelemben nem lehet BÁRMIT írni erröl a filmröl. a tetszik-nem tetszik kérdés viszont izlés és kondicionáltság kérdése, ezen nehéz vitatkozni. ez utóbbit mellesleg alattvalónak üzenem, hiszen korrektröl kiderült, hogy saját bevallása szerint is sültbunkó.
 
2002. május 23. csütörtök, 23:42 58. | filmhu
Mintha szívemből szólt volna... Én, a sültbunkó, matthülyén halok meg, mert nincs az a guriga, aki nekem elmondaná, miért jó a hídember... A hídszakadás, földindulás, amúgy jó volt, de komolyan. Meg amikor a Cserhalmi Miklós bontotta a disznót. Kábé. Na?
 
2002. május 23. csütörtök, 18:18 57. | filmhu
Arra gondoltam, megírod, neked mi tetszett benne, mi volt a kedvenc részed stb. Nekem egy rész tetszett, amikor leszakadt a híd. Többet sajnos nem tudok mondani.
 
2002. május 22. szerda, 00:18 56. | filmhu
ugye nem gondolod, hogy korrekt üzenete valódi kérdésszámba vehetö, vagy hogy a te debattöri fordulatod bármit is jelent egy ilyen beszélgetés kapcsán? azt kéritek, hogy bizonyitsam be a film kapcsán, hogy a film készitöi tapasztalt szakemberek...ez egyszerü tény kérdés. Ha pedig "korrekt" vita szintjén kell bizonyítanom, akkor csak annyit mondhatok, hogy "bee-bee mert azok bizony beeee! buta vagy beeee" Részemröl ennyi. Csá
 
2002. május 21. kedd, 11:59 55. | filmhu
Hát kedves Guriga, ez a költői visszakérdezés nem volt túl meggyőző...
Tegyük fel, sem korrekt, sem én nem vagyunk vakok. Te jössz.
 
2002. május 20. hétfő, 20:29 54. | filmhu
magyarázni
 
2002. május 20. hétfő, 20:28 53. | filmhu
vaknak minek myagyarázni?
 
2002. május 18. szombat, 19:35 52. | filmhu
Lécci, léccci, léccccci, mondd már meg, hogy az a sok tapasztalat hol látszott ezen a filmen? Mer szépek voltak a ruhák, vagy mi?
 
2002. május 18. szombat, 07:46 51. | filmhu
te nem vagy agyadnál, csapó...A magyar filmszakma legjobbjai közül valók készitették a filmet- Több évtizedes tapsztalata van mindegyiknek. Az lehet, hogy nem tetszett neked a film, de BÁRMIT még akkor sem illik állítani, ha csak úgy pötyögtetsz a klaviatúrádon.
 
2002. május 16. csütörtök, 01:13 50. | filmhu
emlékeztek a Retúrra? Azt is ez a cég csinálta, jó szar is lett, ami ott sajnos nem is a színészeken múlt. A Hídemberben ugyanez a technikai kisstílűség érhető tetten, csak nem kevés, hanem sok pénzért. Felrúgtak szabályokat (a filmben nincs ansnitt!), de az eredmény nem korszakalkotóvá, hanem nézhetetlenné teszi. Tele van hibákkal, tengelyugrás, nézésirány... Azt mondtam, hogy na jó, a Fidesz csinált egy nagyívű filmet, nézzük meg, lehet jó is. Megnéztem, rossz filmet csináltak. Elmentem és nem szavaztam rájuk.
 
2002. május 15. szerda, 03:31 49. | filmhu
Meglepődve olvastam, hogy a Film.hu-n politikai csatározások folynak egy játékfilm kapcsán. Végülis, miért ne? De hogy a Hídemberrel kapcsolatos hozzászólások szinte csak efféle halandzsában merüljenek ki, az azért már mégiscsak ciki. Régen voltam moziban, de erre a filmre őszintén kíváncsi voltam, elmentem, megnéztem, s jelentem, majdnemhogy tetszett. Bizonyára ki lehet csontozni, porig lehet alázni a készítőit, ha az a cél: szerintem is elhibázott a ritmusa, a zenéje ritka nagy mellélövés stb. Azonban ha filmet nézni megyünk moziba, nem csalódunk. Egy igen-igen átgondolt, bár itt-ott nem tökéletesen kimunkált, önmagában hiteles alkotást láthatunk, amelynek üzenetével, üzeneteivel, mint befogadó, vitatkozhatunk, de amelynek magas szinten megformált üzenete van (belátom, a mai magyar értelmiségi diszkurzusba nem simulnak bele problémamentesen ezek az üzenetek, sokakat idegesíthet a gondolkodáskényszer), valóban szól hozzánk, nem csak rinyál...
 
2002. május 12. vasárnap, 22:02 48. | filmhu
Nézzétek az tagadhatatlan, hogy a film túl sok vérremenö, és degradáló vitát kelt naponta, mindenféle körben. Viszont ez egy Magyar film. Ilyenkor feledkezik el az ember a többi (kevésbé ellentmondásos) magyr filmröl. Söt! Mivel egy Magyar filmröl ilyen ellentmondásosan (jobbára negatívan) beszélünk, ezért szerintem ez akárhogyan is nézzük degradálja a magyar filmek megitélését, mert ezt is Magyarországon magyarok készítették, akárcsak a többi (szerintem jobb) filmet.
Csak ennyit akartam.
Csá!
 
2002. május 12. vasárnap, 12:24 47. | filmhu
Hmm, több fényt, emberek, több fényt! Ne menjünk le kutyába, plíz!
 
2002. május 12. vasárnap, 09:40 46. | filmhu
Akárhány éves vagy, kisköcsög, írni, olvasni tudsz, ezért talán hallottál harangozni a fasizmusról, ami biztosan közelebb esik a "kötelező" fenyegetésekhez, óhajokhoz, f*ságoghoz, mint a filmkészítéshez, ezért te menj szépen a p*ába.
 
2002. május 11. szombat, 09:51 45. | filmhu
A Hídember a legnagyobb fasiszta f+szság. Aki megcsinálta, részt vett benne, kitalálta méltó a Kövér kötelére!
 
2002. május 11. szombat, 01:36 44. | filmhu
Na mos má elmegyek megnézem ezt a filmet. Legalább én lássam itt a topikról.
63-44  /  63

nka emblema 2012