sex hikaye

Kérdezd a Sztornó alkotóit: Pálos György – Lovasi András - hétfő 19:00-20:00

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2006. február 1. szerda, 14:33

rendezés  


egy oldalon
32-13  /  32


 
2006. február 6. hétfő, 20:33 32. | t
Lovasi András elszaladt a Mammutba, hogy kiszabadítsa az autóját, ugyanis bombariadót fújtak. A legfrissebb fejleményekről, s a szemleprogramot érintő vátlozásokról hamarosan olvashattok a site-on.

üdv,
filmhu
 
2006. február 6. hétfő, 20:29 31. | lovasi

andrás:

ecceri a kirándulás a vászonra (jancsót leszámítva), vagy lesz tovább?

hogy érezted magad a színészi szerepben? milyen volt, hogy instruálnak? elkzedtél-e alkalmazni/kifejleszteni különféle színészi technikákat, mint a "profik"?


mindenképp egy érdekes kirándulásnak fogtam föl, tehát most sem képzelem azt ,hogy színész vagyok, olyasmiket kellett csinálnom amiket tudom ,hogy kell -az a néhány jelenet ahol drámaian át kellett volna alakulnom ,nem sikerült ,ki is maradt, tehát vannak itt korlátok amik a Szinész és köztem húzódnak.
az életben sokkal többet rángatózik az arcom,azt lecsökkentettem ,mert kameraközelben az egész kínos,jó kis önismereti túra volt.

 
előzmény: véregér #2
 
 
2006. február 6. hétfő, 20:26 30. | t

miért pont pécs? la miatt?
a filmklubban hosszabb verzióról beszéltél, a kimaradt jeleneteket is lehet majd látni?

köszi,
c.


Azért Pécs, mert ők készek voltak arra, hogy a filmet támogassák, és ne akadályozzák. Véletlen, vagy talán nem is az, hogy Lovasi is pécsi. Ezek a mediterrán emberek...

 
előzmény: catwoman #12
 
 
2006. február 6. hétfő, 20:24 29. | t
Jajj és még egy kérdés:
Miért nem marad(hatott) tanár a fsz? Ok, hogy kilépés, de muszáj volt?
Arif



Szerintem is érdekes kérdés, miért nem maradt meg tanárnak. Talán azért, mert tele lesz a feje mindennel, és váltani akar. Negyvenéves kor körül ez elő szokott fordulni. Elege van mindenből, saját magából is. Kérdés persze, hogy mint üzletember mire viszi...
 
előzmény: arif #17
 
 
2006. február 6. hétfő, 20:22 28. | t
A rendező: Lovasi színészvezetése mennyiben volt speciális? nekem a film erőssége az ő jelenléte.


Szerintem is Lovasi erősíti a filmet, ezért is lett ő a főszereplő. Nagyon természetesen mozog a vásznon, ezt is szeretjük benne.
 
előzmény: ezazamaz #11
 
 
2006. február 6. hétfő, 20:20 27. | t
Nekem nem dőlt el, milyen mfaj - félig életérzésfilm, aztán krimiparódia (krimi?) stb. Mi volt a koncepció?


Én persze meg tudnám magyarázni, mi a film műfaja, de a magyarázkodás kínos lenne. Egy történetet szerettem volna elmesélni, ilyen-olyan, mesei és nem mesei fordulatokkal. Ha sikerül, akkor összeáll a néző fejében, ha nem, akkor sajnálom. Erre történt erőfeszítés.
 
előzmény: ezazamaz #10
 
 
2006. február 6. hétfő, 20:20 26. | lovasi
andras, hogy tetszett a szívrablás csakanyi eszter eloadasaban?


szerintem nagyszerű
 
előzmény: admin #5
 
 
2006. február 6. hétfő, 20:18 25. | t
A nagyobb koltsegvetessel dolgozni miben volt mas? kotottebb? szabadabb


A nagyobb költségvetés nagyobb filmes lehetőséget jelent. Mozoghat a kamera, lehet világítani, színészekkel lehet dolgozni, stb... Meg persze nagyobb a stressz is, de hát ettől jó az egész.
 
előzmény: olla #9
 
 
2006. február 6. hétfő, 20:17 24. | t
a bojtár melyik a filmben, mert nem találtam.


A Bojtár a lakásvásárló.
 
előzmény: ezazamaz #13
 
 
2006. február 6. hétfő, 20:17 23. | t
Gondolom, nem új és egyedi a kérdés, de miért sztornó?
Lehetne sztornó + új is. :)



A Sztornó annyit jelent, valami hiteltelenítve van, újra írják, vagy eltörlik. Ezért ez a címe.
 
előzmény: Csucsu #8
 
 
2006. február 6. hétfő, 20:16 22. | t
Gyuri! Mennyire személyes az alap? Fikció-nem fikció arány? Miért pont Pécs?


Valamennyire igen, nekem is van cégem, én is itt élek Magyarországon, de a többség fikció.
 
előzmény: Ninocska #4
 
 
2006. február 6. hétfő, 20:14 21. | t
mit jelent, h. a te neved került ki egyedüli rendezőként? háttérbe vonult a többi kvb-tag? vagy ez már a professzionalizálódás jele?

Mindig kell lennie rendezőnek is. Ez a film hozzám állt a legközelebb, ezért most én vagyok a rendező. Korábban is volt ilyen, és a jövőben is lesz.


mit vártok ettől a filmtől a moziban? közönséget?

Igen, szeretnénk a hagyományosnál nagyobb közönséget.


mit vártok ettől a filmtől fesztiválokon? díjakat? fontosak egyáltalán nektek ezek a dolgok, mármint nézői és kritikai siker?:

ez nem rajtunk múlik most már.
 
előzmény: véregér #3
 
 
2006. február 6. hétfő, 20:12 20. | t
1. Miért nyilatkozzátok mindenhol, hogy nem volt egyértelmű, hogy Lovasi lesz a főszereplő?


Mert nem voltunk biztosak abban, hogy az András is akarja, van hozzá kedve, stb...


a Kispál dalok (Lovasi szövegek) világa sugárzott :

Igen, ezért is választottuk őt, mert nagyon közel van a Sztornó és a Lovasi világa.


2. A filmhu filmklubban még arról beszéltetek, hogy nem lesz Kispál a film zenéje, mert háthogy Lovasi a főszereplő. Ehhez képest, ha jól számoltam, három Kispál dal is volt, kettő András előadásában. Ez a terv miért változott meg?

igen, az eleje és a végefőcim, no meg közben is. vannak Lovasi átdolgozások.
 
előzmény: verespalne #6
 
 
2006. február 6. hétfő, 20:00 19. | lovasi
Mi a homlokpukli? Ott jött ki a rossz... :)
Arif


szimbóleum
 
előzmény: arif #15
 
 
2006. február 6. hétfő, 19:59 18. | lovasi
a forgatókönyv
 
előzmény: arif #17
 
 
2006. február 6. hétfő, 19:49 17. | arif
Jajj és még egy kérdés:
Miért nem marad(hatott) tanár a fsz? Ok, hogy kilépés, de muszáj volt?
Arif
 
2006. február 6. hétfő, 19:49 16. | arif
Jajj és még egy kérdés:
Miért nem marad(hatott) tanár a fsz? Ok, hogy kilépés, de muszáj volt?
Arif
 
2006. február 6. hétfő, 19:41 15. | arif
Mi a homlokpukli? Ott jött ki a rossz... :)
Arif
 
2006. február 6. hétfő, 19:39 14. | ezazamaz
Mennyiben önéletrajzi a forg.könyv?
 
2006. február 6. hétfő, 19:37 13. | ezazamaz
a bojtár melyik a filmben, mert nem találtam.
32-13  /  32

nka emblema 2012