sex hikaye

A vörös sárkány (Red Dragon)

A fogorvosok ajánlásával

2002. október 31. - Horeczky Krisztina

Bemutató: 2002. október 31.

2-2  /  4
A bárányok hallgatnak után tizenegy, a Hannibált követően egy évvel ismét kimutatja foga fehérjét Dr. Hannibal Lecter, Brett Ratner A vörös sárkány c. rémfilmjében, melynek mottója: „Hogyan húzzunk le még egy bőrt a bariról?”Ratner (Pénz beszél, Csúcsformában, Segítség, apa lettem!) vállalkozása számos buktatót rejt magában; a rendező egy-kettőt ügyesen kikerül, de néha látványosan elhasal.
A vörös sárkány - Színészek (filmográfia)
ANTHONY HOPKINS (Dr. Hannibal Lecter) Oscar®-díjat kapott A bárányok hallgatnak (The Silence of the Lambs – 1991) című filmben nyújtott teljesítményéért, majd ugyanerre a díjra jelölték A napok romjai (The Remains of the Days) és a Nixon című produkciókért. A napok romjai meghozta neki a Brit Film és Tévéakadémia (BAFTA) díját is legjobb színész kategóriában. 1993-ban az Árnyékvilág (Shadowlands) főszereplője volt Debra Winger oldalán, hatalmas kritikai sikert aratva. 1998-ban a legjobb mellékszereplő Oscar®jára jelölték az Amistadban nyújtott teljesítményéért.
 1998-ban a Ha eljön Joe Blackben (Meet Joe Black) és az Ösztönben (Instinct) játszott, majd a Shakespeare Titus Andronicusából készült Titusban, ahol Jessica Lange volt a partnere. 2000-ben A Grincs (Dr. Seuss' How The Grinch Stole Christmas) narrátora volt.
 További fontosabb filmjei: Howard's End – Szellem a házban, Dracula (Bram Stoker's Dracula), Szenvedélyek viharában (Legends of the Fall), Promenád a gyönyörbe (The Road to Wellville), Túlélni Picassót (Surviving Picasso), A vadon foglyai (The Edge), Zorro álarca (The Mask of Zorro), Elefántember (The Elephant Man), A híd túl messze van (A Bridge Too Far). Rendezőként az August című produkcióval mutatkozott be 1995-ben, amely Csehov Ványa bácsijából készült. Ő játszotta a címszerepet és ő komponálta a zenét is a filmhez. Kétszer érdemelte ki az amerikai televíziózás legrangosabb díját, az Emmyt: A Lindbergh-bébi elrablása (The Lindbergh Kidnapping Case – 1976), The Bunker (1981).
 Hopkins 1938. december 31-én született a walesi Port Talbot melletti Margumban, egy bankár egyetlen fiaként. 17 évesen jegyezte el magát a színészettel. Lelkesedésének és zongoratudásának köszönhetően 1955-57 között a patinás Welsh College of Music and Drama ösztöndíjasa lehetett.
 1960-ban figyelt fel rá Sir Laurence Olivier, aki akkor az Old Vic Nemzet Színház igazgatója volt. Két évvel később Hopkins már Oliviert helyettesítette Strindberg Haláltáncában. Első filmszerepét 1967-ben kapta: Oroszlánszívű Richardot alakította a The Lion in the Winter című filmben. Jelölték a Brit Akadémia díjára, a produkció pedig elnyerte a legjobb film Oscar®-ját.
Amerikai pályafutását 1973-ban kezdte, az első tengerentúli minisorozatban, a QBVII-ba. Egy évvel később a Broadway-n lépett fel az Equusban, ezután tíz évig Los Angelesben élt, és amerikai filmekben, tévés produkciókban dolgozott. 1984-ben visszatárt Angliába, és színházi feladatokat vállalt (Antonius és Kleopátra, Lear király). 2001-ben amerikai állampolgár-ságot kapott.

 EDWARD NORTON (Will Graham) fontosabb filmjei: Legbelső félelem (Primal Fear), Varázsige: I Love You (Everyone Says I Love You), Larry Flynt, a provokátor (The People vs. Larry Flynt), Pókerarcok (Rounders), Amerikai história X (American History X), Harcosok klubja (Fight Club), A szajré (The Score). Első rendezése az Ég velünk! (Keeping the Faith) volt.
 Nortont a legjobb színész Oscar®-jára jelölték az Amerikai história X-ért, míg a Legbelső félelemben nyújtott teljesítményével a legjobb mellékszereplő Oscar®-jelölését érdemelte ki, s elnyerte érte az Arany Glóbuszt.

 RALPH FIENNES (Francis Dolarhyde) olyan sikerfilmekkel lett nemzedéke egyik legelismertebb színésze, mint Az angol beteg (The English Patient), a Quiz show, a Schindler listája, Szabó István A napfény íze című filmje (Sunshine), az Egy kapcsolat vége (End of the Affair), az Anyegin (Onegin), a Strange Days – A halál napja, valamint az Oscar és Lucinda. Fiennes színházi teljesítményéért is a legnagyobb kritikai elismerésben részesült (Hamlet, Ivanov, II. Richard, Coriolanus).
 A suffolki születésű Fiennes 1985-ben szerzett diplomát a Királyi Drámaakadémián. 1988-ban két évre csatlakozott a Royal Shakespeare Companyhoz, és olyan klasszikus darabokban nyújtott emlékezetes alakítást, mint a VI. Henrik, a Lear király és a Szeget szeggel.
 Első mozifilmszerepét 1991-ben kapta: az Üvöltő szelek (Wuthering Heights) komor adaptációjában Heathcliff figuráját játszotta. Ezzel az alakításával hívta fel magára Steven Spielberg figyelmét, aki rábízta Amon Goeth SS-parancsnok szerepét a Schindler listájában. Fiennes rendkívüli teljesítménye nemzetközi figyelmet keltett, és számos kritikai elismerés mellett Oscar®-ra és Arany Glóbuszra jelölték.
 Az Anyegin megfilmesítése Fiennes régi álma volt. A címszerep mellett az executive produceri feladatokat is elvállalta, a rendező pedig nővére, Martha Fiennes volt.

 HARVEY KEITEL (Jack Crawford) a kortárs mozi és színház egyik legsokoldalúbb egyénisége. Jane Campion Oscar®-díjas Zongoraleckéjéért (The Piano) elnyerte az ausztrál Legjobb Színész díjat, a Bugsyért Oscar®-ra jelölték. Quentin Tarantino egyik mentora volt a rendező pályafutásának korai szakaszában, a Kutyaszorítóban (Reservoir Dogs) című filmjére ő szerezte meg a pénzt, és az egyik főszerepet is elvállalta. További fontosabb filmszerepei: Halálos gondolatok (Mortal Thoughts), Thelma és Louise, Ponyvaregény (Pulp Fiction), Füst (Smoke), Mocskos zsaru (Bad Lieutenant), Szentek és álszentek (Holy Smoke), U-571, Sátánka (Little Nicky), Alice már nem lakik itt (Alice Doesn't Live Here Any More), Taxisofőr (Taxi Driver), Krisztus utolsó megkísértése (The Last Temptation of Christ), Alkonyattól pirkadatig (From Dusk Till Dawn), A bérgyilkosnő (Point of No Return).

 EMILY WATSON (Reba) Lars Von Trier Hullámtörésével keltett először nemzetközi figyelmet. További fontosabb filmjei: Gosford Park, Végzetes végjáték (The Luzhin Defence), Hilary és Jackie, A bunyós (The Boxer), Metroland.

MARY-LOUISE PARKER (Molly Graham) válogatott filmográfiája: Sült zöld paradicsom (Fried Green Tomatoes), Grand Canyon, Az ügyfél (The Client), Lövések a Broadwayn (Bullets Over Broadway).

PHILIP SEYMOUR HOFFMAN (Freddy Lounds) fontosabb filmjei: Majdnem híres (Almast Famous), A boldogságtól ordítani (Happiness), Magnólia, A tehetséges Mr. Ripley (The Talented Mr. Ripley), Boogie Nights.

Címkék

filmnévjegy , premier


2-2  /  4

nka emblema 2012