sex hikaye

Buhera mátrix

Sztorik az életemből

2007. március 28. - Vajda Judit

Bemutató: 2007. március 29.

2-2  /  2
Buhera mátrix
Litkai Gergely igen jó referenciákkal rendelkező (több humorműsor háttérembereként dolgozó Karinthy-gyűrű-tulajdonos, a hazai stand up comedy ismert alakja, a Godot Dumaszínház egyik elindítója), neves és közkedvelt fiatal humorista. Márton István tapasztalt tévéfilmes rendező, ezenkívül az Ede megevé ebédem társrendezője. Közös alkotásuk, a Litkai 2003-ban megjelent könyvén alapuló, Márton rendezésében megvalósuló Buhera mátrix sajnos mégis jó példa arra, hogy a jó szöveg, a jó alapanyag vagy a jó humor önmagában még nem elég egy (jó) nagyjátékfilmhez.
Buhera mátrix (szinopszis)
Ki nem gondolt már arra, hogy milyen film is lenne, ha leperegne előtte a saját élete? A Buhera mátrix a főhős életének filmje. Benne vannak azok a pillanatok, amik egy családi fotóalbumban a legkínosabbak szoktak lenni, ovis farsang, úttörőavatás, ballagás, szalagavató, ehhez jön még pluszban egy vízóra-beszerelés és egy élő halott autóoktató. Az új vígjáték szakít az elmúlt évek haladó hazai hagyományaival, nincs benne honfoglalás, álgengszterek, indokolatlan szerelmespár és termékelhelyezés, valamint a kötelező látványos asszony is kimaradtak.

Címkék

premier , kritika


(6) 
2-2  /  2
Hozzászólások
6-4  /  6
2007. április 18. szerda, 11:30#6| Estevez
Engem már eleve a címe elrettent a megnézésétől.

2007. április 3. kedd, 00:59#5| egynéző
Az már nem is zavart nagyon (hisz megszoktuk már), hogy ennek a filmnek sem volt cselekménye (lásd kritika). De a nagyobbik baj az volt számomra, hogy a nekünk (’80-as években kis- és középiskolásoknak) szóló, valamelyest mégiscsak retrófilm hemzsegett az anakronizmustól. Kezdve a Művház előtt parkoló Suzuki robogóval, a '88-ban még elképzelhetetlen walmkman-fülhallgató és R. zenekar szerepeltetésén át, a meseidőben még nem kifejlesztett Nokia telefon használatáig, vagy az akkortájt még nem elterjedt IKEA bútorok alkalmazásáig. A legszembetűnőbb mégis a már verbálisan is félrecsúszott Skoda-elefántfüles anekdotázás képi megvalósítása volt. Merthogy a szocialista autókínálat talán egyetlen márkája épp a Skoda volt, mely nem rendelkezett elefántfüllel. A narrációba mégis belevették e specialitást, mitőbb egy képi csalással még meg is mutatták nekünk e sosemvolt tárgyi remeket.

E gyengeségeken átlépve azonban elmondható, hogy a mai vígjátéki kínálat viszonyaihoz képest (sajnos) mégis friss stílusú filmmel gazdagodtunk, mely főként a méltatlanul elfeledett papírkivágós (STOP! Közlekedj okosan) animációnak és a valóban nagyon jól pörgető zenei betéteknek köszönhető.
2007. március 30. péntek, 21:46#4| torolt felhasznalo
Miért, szerinted a Magyar Vándor humoros volt? Vagy a Nyócker (leszámítva utóbbi egy-két pillanatát)? Nem. De volt bennük egyfajta dolog, amit egyesek humorként értékelnek. (az első kettő szerintem is szánalmas, az utóbbi csak erőtlen). Szóval nem tettem ki smileykat, de egyetértek. A megjegyzés arra vonatkozott, hogy ez a film nem annak készült, aki azokat viccesnek találta. Bocs, ha félreérthető voltam.
 
Előzmény: santinocorleone #3
 

nka emblema 2012