sex hikaye

Én, a robot

Rossz szellem a gépben

2004. szeptember 10. - Sebő Ferenc

Bemutató: 2004. szeptember 9.

2-2  /  2
Én, a robot
Sokak szerint ennyi erővel a Hatodik érzék fölé is oda lehetett volna írni, hogy Shakespeare Hamlet-je nyomán, mivel mindkét történetben nehéz eldönteni, hogy az atya-e a szellem vagy a fiú. Az I, Robot ennél azért közelebb áll Asimov történeteihez, annak ellenére, hogy a forgatókönyv első változata Jeff Vintar eredeti műve.
Én, a robot (szinopszis)
Will Smith játssza Del Spooner detektív szerepét az Én, a robot című high-tech thrillerben, amely Isaac Asimov művei alapján készült. A 2035-ös évben a technológia és a robotok immár a mindennapi élet bizalmi szereplői. A film e bizalom megromlásáról szól, amelyre egyetlen ember figyel fel, egyedül egy egész rendszerrel szemben.

A robotok életre keltése érdekében a film készítői soha nem látott vizuális effektusokat vonultatnak fel. Sonny figurája – e különös roboté, aki egy gyilkosság, és talán az emberi faj fennmaradása kulcsának őrzője – a fotórealizmus csúcsa. Valóban, Sonny a legrealisztikusabb, érzelmileg legkimunkáltabb háromdimenziós CGI-figura, akit filmen valaha megalkottak.

Alex Proyas (Dark City, A holló), a film rendezője fantasztikus jövőbeli Chicagót teremt háttér gyanánt, ahol a robotok a társadalom szerves részét képezik. Bridget Moynahan Dr. Susan Calvin robotpszichológus figuráját alakítja. Lawrance Robertson, az U.S. Robotics vezérigazgatójának szerepében Bruce Greenwood látható, John Bergin hadnagy (Spooner főnöke és barátja) figuráját pedig Chi McBride alakítja. Alan Tudyk játéka alapján alkották meg Sonny, a robot digitális figuráját. A világtól visszavonult lángelméjű tudós kulcsszerepét James Cromwell alakítja.





(2) 
2-2  /  2
Hozzászólások
2-1  /  2
2004. szeptember 14. kedd, 13:58#2| torolt felhasznalo
A latvany jo volt.
A tartalommal se lett volna igazan gond (szokasos action-scifi), ha Asimov-ot nem kevertek volna bele az egeszbe.
Sokan morcosak, masok meg nem ertik miert morcosak a morcosak.
2004. szeptember 12. vasárnap, 17:21#1| torolt felhasznalo
Erről a kritikáról messziről lerí, hogy a tisztelt kritikus mennyire szánja a filmet, holott ez egy igen jó és érdekes valamint "okos" film.
Ja, még annyitt hozzátennék, hogy jobban is felkészülhetett volna a kritikus úr, ugyanis az idős hölgy akiről azt írja, hogy a főhős anyukája az valójában a nagymamája és igen nehezen játszhatná a Mátrixos Orákulum, ugyanis a színészhő meghalt.

nka emblema 2012