sex hikaye

Könyörtelenek

Finomul a kín

2004. november 11. - Horeczky Krisztina

Bemutató: 2004. november 11.

2-2  /  2
Könyörtelenek
Jan Guillou – Astrid Lindgren után – a második „legkeresettebb” (gonoszkodva: legkönnyebben eladható) író Svédországban. Észak James Bondjáról, a Coq Rouge-ként elhíresülő, Carl Gustav Gilbert Hamiltonról szóló kém-regényeit tizenöt nyelvre fordították le, 1998 óta több mint tizennégy millió példány kelt el belőlük. A bestseller szerző az elmúlt években középkori történelmi műveivel erősítette népszerűségét.
Könyörtelenek (szinopszis)
A 16 éves Erik életének legfőbb mozgatórúgója az erőszak. Az otthoni brutalitást és megaláztatást az iskolában torolja meg társain. Szinte önkívületi állapotban, csillapíthatatlan dühvel esik neki ellenfeleinek, és még akkor sem kíméli őket, amikor azok már tehetetlenül a földre rogynak. A döbbent tanári kar, miután semmilyen hatást nem tud gyakorolni rá, kicsapja az iskolából a „könyörtelent”.

Erik a normális életre való utolsó esélyként egy híres magániskolába kerül, ahol addigi élete teljesen felborul. Az elit iskola falai között az idősebb és módosabb fiúknak köszönhetően pokol az élet. Egymást érik a nyilvános brutális megalázások és aki ezt nem tűri vagy megfutamodik előle, az hamar a legfőbb célpontjává válik az elit kommandónak.

Erik ezúttal a másik oldalon találja magát, nem ő méri a csapásokat, hanem neki kell azokat állnia ellenállás nélkül. Ráadásul megismeri a részvét érzését és ez újabb „terheket” ró rá.

Vajon képes lesz-e erőszak nélkül megtartani maradék büszkeségét és ellenállni a zaklatásnak? Megtalálja-e önmagát, és meg tud-e küzdeni élete összes rémképével? Van-e reménye még a normális életre?

A Könyörtelenek egy olyan történet, mely az erőszakot és egyben annak elszenvedését járja körül. Ebből az érzelmi nyomorból, pedig nincs más kiút, mint a szeretetet, legyen az perzselő szerelem, vagy egy igaz barátság köteléke.  



Címkék

premier , kritika


2-2  /  2

nka emblema 2012