sex hikaye

Forgatókönyvírók - próbálkozások, tervek, tapasztalatok, ötletek, tanácsok - avagy "Minden kezdet nehéz"

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2003. július 26. szombat, 20:23

rendezés  


egy oldalon
273-254  /  273


 
2006. július 29. szombat, 14:52 273. | Script Doctor
sziasztok!

ha valaki még nem adta fel teljesen forgatókönyvírói álmait, akkor forduljon hozzánk bizalommal!

www.scriptdoctor.hu

igyekszünk segíteni mindenben, ami a forgatókönyvírással kapcsolatos!

bye, Péter
 
2006. február 1. szerda, 15:34 272. | Luiz
hát, két gyönyörű, hosszú év telt el...
ez a topic kihalt. a lev.listája sem működik igazán, vagy csak engem pakoltak ki belőle.
hová lettetek, régi játszótársak?
van e még valaki, aki színes tintákkal álmodik?
aano, mikor Lehel barátunk ezt az egészet az útjára engedte, sokan összeszaladtunk, aztán viharos sebességgel szétszéledt az egész társaság.
örök emlékem az utolsó találkozó, ahol hárman voltunk...

innen visszanézve, azt hiszem, mindenki a megoldást várta ettől a kezdeményezéstől, és villámgyorsan lelépett, mikor rájött, hogy nem az oly áhított kiskaput fedezte fel közöttünk, hanem itt is be kell állni a sorba.

mára az a néhány laza kapcsolat is felszámolódni látszik, amelyek spontán létrejöttek a karakter romjain.
persze, aki írni akar, az úgyis írni fog.

sok sikert kívánok hozzá mindenkinek.

néhányan közülünk már külföldre költöztek, pontosabban Angliába. valamikor májusban én is követem őket, ha berendezkedtem, mindenkit szívesen látok majd, aki kicsit körül akar nézni a világnak azon a részén is!

sok sikert mindenkinek!

barátsággal:

Luiz
 
2003. december 10. szerda, 12:51 271. | filmhu

Hello.

Ötleteim vannak. Minden kezdet nehéz, ez tény. Ha valakit érdekelnek az ötleteim, mint írásművek, az látogasson el a http://szabo.cjb.hu oldalra, ott részleteket találhat eddigi munkáimból, megjelent regényeimből.

Írtam egy könyvet Randevú a gyömbérpókkal címmel, nyáron adták ki, és reklámozás hiányában a kutyának sem kell. Nem mondhatom, hogy jó könyv, mert az öntömjénezés lenne. Olvassatok bele, nézzétek meg!

Az a véleményem, hogy butaság még ebben az országban forgatókönyveket írni, hiszen ha valaki pénzhez, lehetőséghez jut, az általában nem vásárol ötleteket, hanem a maga ötletét készíti el. Mit érünk kész (pompás) forgatókönyvekkel, ha nincs rá kereslet?

Jó kérdés, nem?

Azért szorítok, hátha máshogyan is lesz ez. Sok sikert!

E-mail, ahová írhattok: gyomberpok@freemail.hu .

 
2003. november 24. hétfő, 23:17 270. | filmhu

Sziasztok,

Fiatal lelkes és kreatív társaságom ötletekkel és kész szinopszisokkal keres hasonlóan lelkes filmes céget, akik a nevüket és szakértelműket adnák a forgatókönyvíró pályázathoz. Gyorsan ragadjatok billentyűzetet és írjatok nekünk a keresztapa@uw.hu-ra vagy hívjatok a 70/299-66-29-en.

CSINÁLJUNK VÉGRE MOZIFILMEKET MAGYARORSZÁGON!

 

 
2003. november 24. hétfő, 23:17 269. | filmhu

Sziasztok,

Fiatal lelkes és kreatív társaságom ötletekkel és kész szinopszisokkal keres hasonlóan lelkes filmes céget, akik a nevüket és szakértelműket adnák a forgatókönyvíró pályázathoz. Gyorsan ragadjatok billentyűzetet és írjatok nekünk a keresztapa@uw.hu-ra vagy hívjatok a 70/299-66-29-en.

CSINÁLJUNK VÉGRE MOZIFILMEKET MAGYARORSZÁGON!

 

 
2003. november 10. hétfő, 18:29 268. | filmhu
Az e-mailom: tomw88@hotmail.com. De  szívesen beszélgetnék veletek, személyesen is.
 
2003. november 8. szombat, 17:29 267. | filmhu

tomw88->

Kérlek írj az emilemre a részletekért és azon oknál fogva is, hogy nem tudom az e miledet, így nehézkes lenne a feliratás.

lehel.bihari@axelero.hu

screeny...:)

 
2003. november 8. szombat, 14:43 266. | filmhu

 

   Kedves screeny!

Köszönöm az üdvözletet, és megköszönném, ha felírnál a levelező listára.

Én egy stúdiót képviselek, és szívesen tárgyalnék veletek, a pályázat miatt, mivel 5 jó könyv kell hozzá.

Várom, hogy egyeztessünk !

 
2003. november 6. csütörtök, 21:25 265. | filmhu

Szia Tamás...!

Örülök(ünk), hogy ránk találtál.

A pályázatra valóban NEM kell beadni forgatókönyveket, csupán a sikeres pályázat után egy éven belül 3 vagy 5 forgatókönyvet kell felmutatni, aminek ténylegesen színvonalasnak kell lennie. Egyébként meg kell várnunk a pályázat feltételeit, mert a kiírásból még nem sok derül ki. Többen arra vagyunk kiváncsiak, hogy van-e benne valamilyen "buga", azaz van-e hátulütője, vagy tisztességtelen feltétele.

Tamás, ajánlom a levelezőlistát. Ott mindenkivel kapcsolatot tudsz teremteni, és nem maradsz ki semmiből. Ha akarod szívesen felíratlak mindkettőre.

screeny...:)

 
2003. november 6. csütörtök, 17:18 264. | filmhu

Sziasztok!

Most írok ide előszőr, de érdekel ez a forum nagyon. Szívesen találkoznék én is Veletek, és szívesen felajánlanám a saját lehetőségeim, kapcsolataimat is.

Egy gondolat az MMK pályázatáról. Nyugodtan pályázhattok, mert a határnapra nem a kész könyveket kell leadni, hanem a pályázat műhelyekről szól, és ha az nívós akkor a kész könyveket utána kell leadni csak. A részletes tájékoztatót, szívesen eljuttatom hozzátok.

Fehér Tamás vagyok, tomw88@hotmail.com

Sziasztok!!!

 
2003. november 5. szerda, 16:10 263. | filmhu

Egy páran felvetették hogy a MMK pályázatra kellene nevezni...

a kérdésem hogy nem túl kevés-e az idő (a leadási határidő dec. 1) hogy ezt megszervezzük..., és ha jól értettem  legalább öt könyvet kell beadni...Én az enyémet felajánlom....

beszéltem a filmjus pályázat kuratóriumi elnökével aki azt mondta hogy volt egy megszabott keret ezért csak nyolc novella ment tovább (azt mondta az enyém is a "határon" volt, de aztán mégsem..) felvetettem hogy nem kellene jeligésen pályázni (értette mire célzok)... azt mondta ez egyáltalán nem volt befolyásolt senkit... (Ő mondta...)

... szóval ez a dec. 1-e igen közeli időpont... nem...?   

 
2003. november 4. kedd, 09:52 262. | filmhu

Szerbusztok!

Elsősorban őszinte gratulációm az első 18-nak. Jó lett volna közétek kerülni, de ez van, marad a belépési nyilatkozat!

Köszönöm a tananyagot, már elkezdtem tanulmányozni, nagyon hasznos. Várom a levelező listán beígért online oktatást is. Gondolom annak pontos menete.

Azt hiszem, sikerült a másik listára való feliratkozásom. Eddig azért nem jelentkeztem, persze mindent figyelemmel követtem, mert nagyon el voltam havazva munkával. Ha van valami munka, vagy utánajárás, szóljatok, ha tudok szívesen segítek.

riposzt

 
2003. november 3. hétfő, 14:40 261. | filmhu

...Én pl. nem kaptam levelet a primlista szerverétől...!!!

zgmiskolc@freemail.hu

 

 
2003. november 1. szombat, 19:46 260. | filmhu

Köszönöm, azt hiszem, most sikerült!

Jelentkezem tananyagért! :))

 
2003. november 1. szombat, 16:08 259. | filmhu

Fanyúl...->

MINDENKI (aki, nem azt jelezze és küldetek a rendszerrel még egyet) , aki az LX listán is tag volt, kapott meghívólevelet a Prímlista szerverétől. Abban van egy link a következő mondattal: Feliratkozáshoz klikkeljen ide: és alattal a link. Miután ráklikkeltél a Prím servere aktiválja a tagságodat és azt követően kapsz még egy levelet, amelyben server egy felhasználónevet és egy jelszót ad, amivel módosíthatod a személyre szabható szolgáltatásokat a Prím serverén.

Ilyen egyszerű...:)

screeny...:)

 
2003. november 1. szombat, 03:08 258. | filmhu

Üdv mindenkinek!

Két fontos dolog:

1) Egy szagember írja be ide a fórumba , legyen szíves, részletesen, érthetően és pontosan, hogy hogyan lehet az új levlistához csatlakozni, mert úgy látom, ezzel sokaknak problémájuk van.

2) Remélem mindenki észrevette, hogy az új MMK pályázatot egyenesen nekünk írták ki!!! Úgyhogy igencsak be kell izzítanunk a rakétákat!

Üdv

Fanyúl

 
2003. október 31. péntek, 17:36 257. | filmhu

Kedves Lehel!

Rendben vettem a válszat... azért nekem is elküldheted a szombaton előadott anyagodat... (tudod... "a szó elszáll...")

zgmiskolc@freemail.hu

az online találkozó nekem lehet hogy problémás, de remélem  azt az anyagot is elküldöd azoknak akik igénylik...

az Engel P. által szerzett anyag egésze mellett, a "párbeszédírás" kérdése kimondottan érdekel...  

előre is köszönöm, szia(sztok)! 

zokni

 
2003. október 31. péntek, 13:52 256. | filmhu

Sziasztok...!

Itt vagyok már:)

zokni...->

Szerintem még várj a könyv elküldésével, de nem akarok én beleszólni, ez csupán egy jó tanács.

Az én angol nyelvtudásom közel sem olyan szintű, hogy anyagot fordíthassak magyar nyelvről. Van itt valaki, aki felajánlotta, hogy fordít. Természetesen nem ingyen, de szívesen megteszi. Nem emlékszem rá pontosan, hogy ki volt az, de nézegesd vissza a topicot és megtalálod.

A pályázatfigyelés folyamatosan történik, így ha valaki már most szeretne pályázni, akkor kérem jelezze és én megcsinálom a pályázatok listáját. Mégegyszer jelezem ezek KÜLFÖLDI pályázatok.

Mindenki...->

Az LX lev.lisátra is nyugodtan írhatsz, még működik. Addig, amíg mindenki nem jelezte vissza a rendszernek a feliratkozási szándékát, addig azt a listát használjuk. Nem akarom, hogy bárki is lemaradjon valamiről.

Engert Péterrel egyeztetve a következőket találtuk ki.

A következő hét szombatján kezdődik egy online beszámoló a Péter által kiválasztott témákban. Amint azt Péter korábban említette, a L.A. Screenwriting Expon szerezte be ezeket az anyagokat és szívesen megosztja velünk, mindannyiunk okulására. Nagyon fontos témák szerepelnek a kínálatban.

Íme:

Első hétvége:

               1, Felpitése egy erős karakternek

                  - külső sik

                  - belső sik

               2, Kiváltó érzelmek

               4, Érzelmeket kiváltó technikak

               3, Új szabályok

Második hétvége:

               21 módszer érdekes párbeszédek irására

Harmadik hétvége:

               1, Hogyan irjunk adaptációt?

               2, A dráma nyelve a filmekben

Amint azt ti is látjátok ez három hétvégét vesz igénybe.

Az online diskurzus 16.00-tól kezdődik. A platform az MFSZ lista lesz.

Mindenkit szeretettel várunk.

Lehel

 
2003. október 30. csütörtök, 21:41 255. | filmhu

Sziasztok!

Lehel, pár napja küldtem egy emilt, ám nem válaszoltál. Lehet, hogy nem ért oda, ezért ide is leírom. Légyszíves, küldd el az oktatási anyagot a következő címre; doki2@netposta.net .

Ezúton is megköszönöm mindannyiunk nevében az oktatást.

doki

 
2003. október 30. csütörtök, 16:51 254. | filmhu

köszönöm

én sem szálltam ki, mint már írtam a listán, csak vidéken tartózkodtam hvégén

273-254  /  273

nka emblema 2012