sex hikaye

Mozi a fejben - Treatment pályázat

a topikot nyitotta: filmhuadmin | 2005. szeptember 21. szerda, 15:39

rendezés  


egy oldalon
291-272  /  351


 
2005. november 18. péntek, 12:08 291. | torolt felhasznalo
Hu, köszi a gyors reakciót, majd élőben a részleteket. Amúgy nem tudom, átjött-e a humoros/irónikus jellege a filmnek.
 
előzmény: f.r.a.n.k. #290
 
 
2005. november 18. péntek, 09:54 290. | f.r.a.n.k.
elolvastam. mást címet adnék neki. a 'problémás ügyfél' bevett fordulat, de címnek mondjuk olyat tudnék elképzelni, h 'az ügyosztály réme' v 'kísértet az ügyfélszolgálaton'.
az összefoglalóban jobban kiemelném a thrilleres és természetfölötti elemeket, több sejtetéssel - 'baljós', 'visszatérő', 'rémület'...

a sztorinak van íve, dinamikus színészi játékváltások. max onnan kezdeném, h felvették a hivatalba és a végén (hogy néz ki egy irattömörítő?) inkább a kizuhanás felé vinném, teljes kört leírva a másik halál feloldása/magyarázata is benne legyen.
 
előzmény: torolt felhasznalo #286
 
 
2005. november 18. péntek, 09:13 289. | f.r.a.n.k.
töröltem a .doc-ot.
 
előzmény: torolt felhasznalo #288
 
 
2005. november 18. péntek, 08:25 288. | torolt felhasznalo
Fönn van .txt-ben. Tanulság: a formai követelményeket is érdemes figyelembe venni.
 
2005. november 17. csütörtök, 23:49 287. | f.r.a.n.k.
szultan,
most neztem... miért .doc? megtennéd, hogy felteszed egy olyan formátumban, ami nem tartalmaz makrót (.txt .pdf v .html)?
 
előzmény: torolt felhasznalo #286
 
 
2005. november 17. csütörtök, 23:41 286. | torolt felhasznalo
Fölraktam egy szinopszisomat a fkny-re. WVB könyvtár alatt megtalálható az írások, novellák alatt.
 
2005. november 17. csütörtök, 10:59 285. | filmhu
légyszi, a fkny.madpage.com hirdetések közé csak akkor tegyetek szinopszist, ha van mögötte v. készül a forgatókönyv.

az írásokba természetesen mehet - txt, pdf, html formátumban.

a fórumon, ami szerintem az interaktivitás szempontjából is a legjobb hely erre, nemtudom van e betüjelkorlát, de ha van, akkor ez több hozzászólás küldésével áthidalható.
 
2005. november 16. szerda, 22:13 284. | filmhu
Én az előbb próbáltam fölrakni egy szöveget, de nem jött össze. Olyasmit írt ki, hogy a szöveg max. 5000 karakter lehet.
 
2005. november 16. szerda, 21:50 283. | Snatch
létrehoztam egy külön topicot frank fórumában, esetleg oda lehetne összegyűjteni
forums.cjb.net/fkny-about12.html
de felőlem jó a madpage is
 
előzmény: torolt felhasznalo #282
 
 
2005. november 16. szerda, 21:07 282. | torolt felhasznalo
szerintem két lehetőség van az anyagok előzetes elolvasására:

1) e-mail formában elküldjük egymásnak
2) feltesszük egy honlapra

az én treatmentem (zuhanás) már fent van a
http://fkny.madpage.com
oldalon (írások/forgatókönyvek/tarcai zoltán (chris walsh))

ha van kedvetek, töltsétek fel oda, vagy írjatok e-mailt... (???)

üdv
zoli
 
előzmény: torolt felhasznalo #281
 
 
2005. november 16. szerda, 20:17 281. | torolt felhasznalo
Ott leszek. Na, és hol lehet megtekinteni, vagy fölrakni szinopszisokat?
 
2005. november 15. kedd, 17:06 280. | torolt felhasznalo
forgatókönyvíró találkozó

időpont: nov. 23. 18h
helyszín: bem mozi (Margit krt. 5/b)

szultan
walsh - zuhanás
snatch
frank (?)
akiboj

+ két megjegyzés:

1) voltam a bem moziban, leszerveztem a helyszínt. 22h-ig tuti ott lehetünk, de ha az a felszolgáló lány van, akivel beszéltem, akkor éjfélig is. persze ez a társaság tagjaitól is függ, meg a hazajutási lehetőségektől.

2) akiboj-jal beszéltük, hogy talán előzetesen beleolvashatnánk egymás irományaiba. kinek mi a véleménye? ki mit hoz? én szívesen átküldöm a zuhanást az érintetteknek.

üdv
walsh
 
2005. november 8. kedd, 12:25 279. | [tsg]
köszi az észrevételeket!

igen, sajnos ez a legnagyobb hibája, hogy nem nagyon derül ki belőle a sztori, de méginkább, hogy a motivációk nem. ennek csak részben az az oka, hogy ez egy erősen rövidített változat.
a motivációk egyébként megvannak, külön-külön mindenkinél is, csak ha ez nem derült ki, akkor máris megérett a dolog egy újraírásra. ez fog történni:)

ami még felmerült (másoktól) problémaként, hogy nincs megindokolva, miért működik egyáltalán ez a civil kémszervezet, hogy nincs letisztázva a film műfaja, és hogy nem elég nagy a 'tét' (ill. későn derül csak ki, hogy van tét egyáltalán)

(a betűszámlálós jelenetnek van folytatása, szóval nem öncélú a dolog. következő verzióban minderre igyekszem kitérni, + alakítani a történeten, hogy valami szerkezetféle is kibontakozhasson)
 
2005. november 8. kedd, 12:02 278. | torolt felhasznalo
én is elolvastam. egyetértek frank véleményével. nem igazán tudtam kivenni, hogy valójában mi is a sztori. valahogy hiányzik a vezérfonal, nem tiszták a motivációk. ki mit miért is csinál? mi az egésznek a lényege? sztem erre kellene ráfeküdni.
a karakterek közül egyébként van egy-két jópofa. azok jók lehetnek alapnak. de mindenképpen konkretizálni kéne a cselekményt. + sztem ez így kevés egy nagyjátékfilmhez. több esemény kellene bele.
 
előzmény: f.r.a.n.k. #277
 
 
2005. november 8. kedd, 11:52 277. | f.r.a.n.k.
tsg,

ennek a legnagyobb hibája, h nincs benne történet. feléig az az érzésem, mintha dokumentumfilmet néznék, aztán hirtelen kiderül, h valakik ügynökök, hogyan, miért, mi célból, nem világos. ne kelljen tízszer átolvasnom, hátha ott a megfejtés. és ha már kémek a szereplők, azokról miért nem tudni meg semmit, miért kell betűszámláló trükköket nézni? egy képességnek akkor indokolt a filmrevitele, ha az befolyásolja a történetet (Ocean's Eleven: gumiember)

mi a SZTORI? nem a történés, hanem az ok-okozat-következmény.
 
előzmény: [tsg] #275
 
 
2005. november 8. kedd, 09:22 276. | torolt felhasznalo
találkozó

időpont: nov. 23. 18h

szultan
walsh
snatch
frank (?)
akiboj

ki mit hozna? én a "zuhanás" című ötletet, amit egyébként erre a pályázatra is beküldtem. a dolog első körös treatment fázisban van.

 
2005. november 8. kedd, 08:27 275. | [tsg]
(nem lepődnék meg, ha scottról kiderülne, hogy szakmabéli:)

pécs messze van, úgyhogy én innen a távolból támogatom a találkozó-kezdeményezést. (esetleg megalakítom idővel a déldunántúli tagozatot:)

addig is itt az egyik szinopszisom, ami nem került be a pályázat továbbjutói közé. nyugodtan ízekre szedhetitek :)
vannak hibái, amikről magam is tudok (nem kevés), de hátha mondtok még olyat, amiről sejtelmem sincs.

http://www.tsg.hu/civilkem_sz_v1.0.htm
 
2005. november 8. kedd, 01:59 274. | Snatch
akkora nincs programom, igyekszem félretenni az időpontot (99%)
Scott Free-nek én is nagyon örülnék, remélem el tud&akar jönni :)
 
előzmény: torolt felhasznalo #271
 
 
2005. november 7. hétfő, 19:33 273. | akiboj
hello mindenki,

en is szivesen mennek, ha meg van hely
Az gaz ha csak 20, 20.30korul ernek oda?

schneider akos
(eveim szama: 24)

 
előzmény: f.r.a.n.k. #272
 
 
2005. november 7. hétfő, 16:35 272. | f.r.a.n.k.

mennék, de nem tudom megmondani, hogy tényleg ott e leszek. talán 2-3 nappal előtte...
 
előzmény: torolt felhasznalo #271
 
291-272  /  351

nka emblema 2012